Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zwiększenie powierzchni parownika - siateczka mosiężna
#1
Podczas aplikowania siateczki mosiężnej do parownika nasunęło mi się następujące pytanie.
Dla potomności parametry siateczki:
rozmiar oka - 0,25 mm
grubość drutu - 0,16 mm

Czy siateczka o wymiarach 12cm na 2cm jest wystarczająca?? Nie budzi mojej wątpliwości dłuższy wymiar, ale te skromne 2cm. Czy nie było by wskazane użycie 3cm? Już 4cm było by za wiele - mogło by się nie zmieścić i zakłucić przepływ paliwa.
#2
Ja stosuje 2 cm .... Efekt Leidenfrosta przestaje być wtedy problemem. Dalsze upychanie siatki nie ma sensu. Jak ktoś myśli o spirycie można zabawić się w Hudiniego i napakować 3-4 cm no ale na alkany szkoda zachodu.
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#3
Zastanowiły mnie te 2 cm bo po włożeniu zrolowanej siatki - wcale nie tak ściśle - pozostało jeszcze sporo miejsca.
Na chwilę obezną nie zamierzam modyfikować żadnego Bundesmaksa na spirt, więc może i poprzestanę na 2cm, a może z ciekawości przetestuję jeszcze wymiary 12x3 w innej lampie - i wtedy naocznie i nausznie będę oceniał efekty Big Grin
#4
Wątpię żeby przyniosło to jakieś efekty. Jak chcesz potuningować maszynę to pomyśl o mosiężnym palniku. Gdzieś na ebayu kiedyś taki widziałem... A propos. Widział ktoś ceramiczne (oksydowane) burnery do Bundesmaxow? Takie jak na Pelamie do 250HK? ... zastanawia mnie ich brak. Mam taki do małego Geniola i muszę stwierdzić, że jest niezniszczalny.
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#5
A no nie ma takowych do lamp powyżej HK250. Sam bym z chęcią nabył dwa Wink
A co do mosiężnego palnika to czemu nie Wink. Znasz może miejsce, gdzie takowy jest do nabycia?
#6
Niestety. Chyba w krótkich seriach produkują je Pelamowscy zapaleńcy. No ale za to na Ebayu jest aukcja z burnerami z Peru. Wyglądają na oksydowane Smile

http://www.ebay.com/itm/Ceramic-Burner-N...3cd1eb2143
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#7
(27-05-2013, 22:48)CZ@rek napisał(a): Zastanowiły mnie te 2 cm bo po włożeniu zrolowanej siatki - wcale nie tak ściśle - pozostało jeszcze sporo miejsca.
Do Px 826-9 można bez problemu wcisnąć 4+cm siatki, są też inne metody jak tuning żerdzi na mniejszą średnicę lub zmiana materiału siatki na miedz srebrzoną (osobiście używam takiej siatki).
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#8
(28-05-2013, 08:14)spiromax napisał(a): Do Px 826-9 można bez problemu wcisnąć 4+cm siatki, są też inne metody jak tuning żerdzi na mniejszą średnicę lub zmiana materiału siatki na miedz srebrzoną (osobiście używam takiej siatki).
Pozdrawiam.

A jakie są korzyści użycia miedzi srebrzonej w miejsce siatki mosiężnej? Co ma miedź czego nie ma mosiądz? Wink
#9
Tak na szybko;
Miedz ma ok 4x lepszą przewodność cieplną od mosiądzu.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#10
Kupie taką do spirytomaxa Smile ... trochę miga w trakcie działania
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości