Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zwiększenie powierzchni parownika - siateczka mosiężna
#31
Zdecydowanie tak. Podpisuję się pod tym obydwiema rękami.
#32
Czyli nic nowego, sprawdzone rozwiazania okazuja sie najlepsze.
#33
Jak mówią mądrzy ludzie: 'Lepsze jest wrogiem dobrego'.
Okazuje się, że tylko potwierdziłem słuszność tego co już dawno było wiadomo Smile
#34
Witam,
Czy siateczka o wymiarach 12cmx2cm powinna zmieścić się cała do górnej części parownika? Zrobiłem rulonik i mieści się tylko 8cm. Pozostałe 4cm już wystają i będą wchodzić w dolną część.

Pozdrawiam
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#35
I tak ma być.
To wchodzi w część nad pokrętłem, czyli kawałek w dolną a reszta w górną część parownika.
#36
instalujecie siateczki zaczynając od dołu ? czy od góry w część parownika która jest wokół siatki katalitycznej, jeżeli wejdzie w dolną część to jak się z tym mieści pręt z iglicą ? czegoś nie kumam Blush
siatka ma tylko przylegać do ścianki parownika czy bardziej go wypełniać ??
gdzie takie siatki się kupuje oprócz pelam ? castorama ? sklepy modelarskie ?
#37
Od dołu.
Od góry weszło by co najwyżej 2-3cm a nie 12cm.

Siatka powinna wypełniać parownik 'nie zatykając' go. Przy użyciu 2cm siateczka odpowiednio przylega, wypełnia i nie zatyka. Wink

Spiromax ma fajną miedzianą srebrzoną. Możesz go zapytać.
#38
Czarek ---
parownika nie zatkasz nawet siatką o wymiarze 120x70mm ( wielokrotnie sprawdzone w wersjach na paliwo spirytusowe ). Liczy się też technika nawinięcia siatki na żerdź i wsunięcia takiego pakietu do parownika.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#39
(23-11-2013, 00:29)spiromax napisał(a): Czarek ---
parownika nie zatkasz nawet siatką o wymiarze 120x70mm ( wielokrotnie sprawdzone w wersjach na paliwo spirytusowe ). Liczy się też technika nawinięcia siatki na żerdź i wsunięcia takiego pakietu do parownika.
Pozdrawiam.

Przetestowałem na 4cm siateczki mosiężnej. Się lampa przytkała, a na pewno przepływ był mniejszy. Siateczka była czarna po pewnym czsie palenia, światłe zdecydowanie mniej, itd
Być może ma to co piszesz zastosowanie do Twojej miedzianej srebrzonej. Pamiętam, że w dotyku była bardzo plastyczna, nie tak sztywna jak mosiężna. Przy kolejnej lampie z chęcią przetestuję Twoją siateczkę, jeśli jeszcze Ci trochę zostało oczywiście.
#40
Siatkę polecam wyłącznie do lamp na paliwo inne niż nafta co do której używania nie mam dużego doświadczenia.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości