Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zwiększenie powierzchni parownika - siateczka mosiężna
#21
Oczywiście cele grzewcze.
Przecież PMx829 lampa to bardziej piecyk niż latarka, więc podałem prawdę Wink Aczkolwiek oczy bolą od patrzenia się na 'płomień'.

A tak na poważnie, to nawet nikt sie mnie nie pytał do czego będę lał. Więc nie musiałem nic wymyślać. Mieli szablon i już. Big Grin
#22
Ciąg dalszy testów siateczki mosiężnej w parowniku.

Lampa pracuje bardzo stabilnie nawet przy niższym ciśnieniu w zbiorniku. Żadnego pompowiania światła nie zaobserwowałem.
Rozmiar siateczki mosiężnej 12x4 sprawdza się bardzo dobrze.
#23
Normalnie jak raport z przygotowań do odpalenia V2 Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#24
Jak by to było V2 to byś mógł przeczytać kila stron wzorów, twierdzeń i dowodów Wink
A to są suche fakty Big Grin
#25
Ja wohl Oberstumbanfurer Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#26
Żeby mi ta niesubordynacja była przedostatni raz Big Grin
#27
Kilka obserwacji po paru dniach po 'modyfikacji' - siateczka mosiężna 4x12 w parowniku
Dzisiaj po dwóch dniach palenia okazało się, że w zbiorniku pozostało jakaś połowa. Jestem zdziwiony. Będę chciał zweryfikować, jak długo lampa pali się na zbiorniku.
Ewidentnie podczas pracy lampa potrzebowała ciśnienia około 2 - sumie w parowniku pozostało niewiele wolnej przestrzeni.
No to od dzisiaj spisuję czasu palenia się lampy. Smile Nominalnie jest to 8h, jak stawiacie, do ilu można dojść??
#28
(12-06-2013, 15:59)CZ@rek napisał(a): Kilka obserwacji po paru dniach po 'modyfikacji' - siateczka mosiężna 4x12 w parowniku
Dzisiaj po dwóch dniach palenia okazało się, że w zbiorniku pozostało jakaś połowa. Jestem zdziwiony. Będę chciał zweryfikować, jak długo lampa pali się na zbiorniku.
Ewidentnie podczas pracy lampa potrzebowała ciśnienia około 2 - sumie w parowniku pozostało niewiele wolnej przestrzeni.
No to od dzisiaj spisuję czasu palenia się lampy. Smile Nominalnie jest to 8h, jak stawiacie, do ilu można dojść??
Witaj Cz@rek!Czy do montazu siatki wykreciles caly parownik czy tylko jego gorna czesc?Pozdrawiam
#29
Tylko górną część.

Niestety po dzisiajeszym paleniu przez 3h okazało się (jednak się potwierdziło), że 4cm mosiądzu w parowniku to za wiele.
Założyłem o połowę mniejszą siateczkę i lampa przestała szaleć - płomienie nie uciekają poza siatkę Auera jak to miało miejsce wcześniej.

Tak więc mój optymizm dzisiaj bardzo podupadł i wróciłem do sprawdzonych rozwiązań.
#30
Gdzieś czytałem, że użytkownicy Petromaxów serii 2827 odnajdywali w środku 2 cm siatki. Doświadczenia frontu wschodniego są aktualne po dziś dzień Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości