Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Coleman SMP MilSpec 252A 1981 [org. Co to za lampa ?]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
A tu zdjęcia mojej drugiej jednakże pierwszej lampy.
To ta od której mam siatkę i co to mi się ją raz udało odpalić.
Niestety nie mam oryginalnego szkła do niej a to, które dokupiłem jest o jakieś 5mm za niskie w związku z czym lata w obudowie.
Miałem je odesłać do sklepu ale mi schodziło i teraz to już trzeba będzie jakąś metalową podkładkę dotoczyć jako dystans by je ufiksować.
[Obrazek: P1060601%20%28Mobile%29.JPG]
[Obrazek: P1060603%20%28Mobile%29.JPG]
[Obrazek: P1060604%20%28Mobile%29.JPG]
[Obrazek: P1060607%20%28Mobile%29.JPG]
[Obrazek: P1060608%20%28Mobile%29.JPG]
[Obrazek: P1060609%20%28Mobile%29.JPG]
Chciał bym ją oczywiście uruchomić ale przydał by się ktoś z większym doświadczeniem.
Ta lampa to chińszczyzna ale fajnie jak by działała.
Pozdrawiam
Arek
oryginalne tez lata Big Grin
z czym masz problem,ze palic nie chce?
Obejrzyj filmik Tyrella jak odpala swego Px, Anchora odpala sie tak samo Smile
Ewentualnie przejdź przez wątek: http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...Bundeshwer
Tam całego Pmx'a rozłożono na części pierwsze. Ale oczywiście wszystko potem zostało skręcone i żadne zbędne części nie zostały Wink
Widzę, że masz Anchora, a że to klon Pmx'a czyli w/w wątek będzie OK.

A co do kolorystyki górnej części lampy. To wygląda jak by się stal rozchartowała. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Stal sie nie rozhartowała, bo jej się w tym miejscu nie hartuje, bo i po co?
Dekiel był przegrzany i chrom dostał oksydy po przegrzaniu.
A przegrzała się bo ktoś napompował lampę na otwartym zaworze i zaczął ją podgrzewać, nafta po zagrzaniu
się podpaliła i rozgrzała dekiel do zbyt wysokiej temperatury.
(02-05-2014, 19:39)SQ6XL napisał(a): [ -> ]Niestety nie mam oryginalnego szkła do niej a to, które dokupiłem jest o jakieś 5mm za niskie w związku z czym lata w obudowie.
Miałem je odesłać do sklepu ale mi schodziło i teraz to już trzeba będzie jakąś metalową podkładkę dotoczyć jako dystans by je ufiksować. (...)
Witaj. Szkło nigdy nie przylega do 'ramy' lampy i nie jest mocowane na sztywno. Lata luźno do góry, jak i na boki. Przy okazji, zauważyłem, że szkła stare, te prawdziwe, miały średnicę większą, niż te sprzedawane dzisiaj. A przynajmniej mam tak u siebie.

Ognisko na daszku. Big Grin Przerabiane kilka razy. Tongue Słabo nagrzany parownik = sikająca nafta, która osadza się na wszystkim i hajcuje niemiłosiernie.
Tych killka naszych wpisow juz ja naprawilo i musi dzialac Big Grin
Witam
Umieszczam tu link do filmów z próby odpalenia lampy, jest ich siedem.
Napiszcie co robię źle, bo nie do końca to działa jak bym chciał.
To link do drugiej części , resztę zobaczcie na moim kanale jak wspominałem w sumie siedem krótkich filmików.

Sory za jakość ale trudno jedna ręką trzymać kamerkę a drugą manipulować przy lampieSad .
Pozdrawiam
Arek
Wersja standard
A ja bym zrobił tak. Napompował bym powiedzmy 10x - jak tłoczek się robi twardy. Potem odkręcił bym pokrętlo o 90 stopni i czekal bym na to, aż zacznie się robić mgiełka i podpalam.
To mamy scenariusz standardowy.

Wersja szybsza Wink
Jednak ja miałem (chyba przez moją niecierpliwość w oczekiwaniu na paliwo w siatce) inną sytuację na samym początku. Nie widziałem mgiełki bo nie wiedziałem, że się pojawi Wink . Więc odkręcałem prawie na max'a i jak tylko pojawiało się paliwo na siatce zakręcałem do zera. Potem odpalałem a po odpaleniu odkręcałem zaworek na 90 stopni. Jak się wszystko odpaliło składałem lampę, dopompowywałem do twardego tłoczka i odkręcałem zaworek na max. To gwarantowało mi na 100% odpalenie lampy.
Teraz wiem, że mgiełkę dostanę po dłuższym czasie więc spokojnie czekam. Ale dojdziesz do tego doświadczalnie co i kiedySmile
Coś mi się wydaje, że ta siatka powinna być zdecydowanie mniejsza. Możliwe, że dystrybucja ciepła na parownik nie przebiega prawidłowo i nie podtrzymuje całego procesu. Moja siatka to normalny bąbelek przy twoim mastodoncie na pyry. Proponuję ci jednak odpalać Mil-speca na benzynie. Nafta wymaga zdecydowanie bardziej intensywnego grzania wstępnego. Możesz np. takie korytko od świeczek podstawić pod parownik i przepalić ze dwa razy. Procedura którą pokazywałeś na filmie tyczy się odpalania na bardziej lotnych frakcjach ropy Smile
No ok.
Benzyny to się trochę boję ale raz kozie śmierć, rozumiem, że to ma być ekstrakcyjna?
No jeszcze może by tak zrobić mieszankę np. 50x50 benzyna z olejem parafinowym.
Byłoby to mniej wybuchowe.
Pytanie mam, gdzie kupujecie siatki i jaka do tej lampy by była najlepsza a jaka do tego mojego chińskiego anchora.
Teoretycznie ta siatka to była z tego anchora.
Podoba mi się określenie "MASTODONT NA PYRY" :-)
Generalnie jak bym próbował dalej na samym oleju parafinowym to mogę też po prosty palnikiem gazowym wstępnie podgrzać parownik.
Wieczorkiem zrobię taką próbę.
Pozdrówka i dzięki za rady.
Stron: 1 2 3 4 5