Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Coleman SMP MilSpec 252A 1981 [org. Co to za lampa ?]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Ja leje zwykłą Pb95. Świetnie się sprawuje. Nalałem nafty i jakoś jej nie smakowała.
Co do siatek to w sumie każda jednootworkowa taka dla HK300 powinna byc OK.
Się udało ale siatki to już praktycznie nie ma, zaczęła się rwać.
Dodam potem zdjęcia siatki jak wygaszę lampę.

73 de SQ6XL
Szkoda, że pod koniec tylko słychać szum lampy ale Ciebie nic nie słychać. Smile Jednak światło jest zacne.
Zalałeś ją ekstrakcyjną, zwykłą etyliną, czy może jakimś mixem??
A co do siatek, jak znajdziuesz siatki Coleman #21 to zdecydowanie powinny pasować. Wink Kupuj i zakładaj.
Chodzi jak odrzutowiec Smile ... Gratulacje. Proponuję przenieść filmik do działu "Nasze lampy w akcji". Odwiedzający forum będą mieli łatwiejszy dostęp do nagrania.
Zdjęcia uszkodzonej siatki, zaczęło się od małej dziurki a teraz to prawie już urwane.
Macie pomysł co mogło być przyczyną?
Możliwe , że te siatki są be bo na tym anchorze też doszło do podobnego uszkodzenia siatki.
Co do nowych siatek Colemana #21 to znalazłem je na ebayu ale może jest jakiś sklep w Polsce z takim asortymentem?
[Obrazek: siatka%201.JPG] [Obrazek: siatka%202.JPG]

Czarek, zalałem ekstrakcyjną ale cena tego paliwka jest zabójcza, na orlenie za 0,5l zapłaciłem około 7 zł.
W castoramie jeszcze gorzej bo cena litra to prawie 20zł.
Najtaniej to chyba wyjdzie zwykła etylina 95 czy 98 .
Drugie pytanie, za dwa tygodnie jadę na zlot krótkofalarski i chciałem zabrać lampę a nie mam sitki i pewnie jak zakupię na ebayu to przyjdzie za miesiąc, może ma ktoś z Was odsprzedać lub pożyczyć, jak dojdą to oddam.
Tyrell, jak się nauczę obrabiać filmy to na 100% umieszczę taki wycackany filmik w odpowiednim dziale :-)

Pozdrawiam
Arek
Popękana siatka to wynik złej jej jakości. W moim Pmx'ie siatki po parunastu godzinach pękają, odpadają.

Co do przesylek z ebaja to bywa różnie. Mi z Japonii szło dosłownie przez weekend. Z Indii przesyłka szła prawei dwa tygodnie.
Z USA przesyła powinna dojść do 1,5 tygodnia.
Cześć
Na koszulki Colemana muszę poczekać ale znalazłem takie coś w conradzie ( na alledrogo też sprzedają).
Która do mojej lampy , radźcie.
Koszulka żarowa Petromax Helox, do lamp HK500
może to Koszulki żarowe do lampy naftowej 5 szt. PETROMAX
a może zaszaleć i wziąść SIATKA SIATECZKA/KOSZULKA ŻAROWA DO LAMPKI GAZOWEJ
Tak na marginesie te koszulki do lamp gazowych nadają się do benzyny czy nafty?
Pozdrawiam
Arek
(14-05-2014, 22:22)SQ6XL napisał(a): [ -> ]Tak na marginesie te koszulki do lamp gazowych nadają się do benzyny czy nafty?

W sumie nie ma różnicy.
Jak by nie patrzeć najpierw zagazowyjesz naftę czy też benzynę a dopiero potem spalasz ją na siatce.
Dla potomnych polecam zmienic tytul watku i przeniesc go do znaleziska i nabytki Big Grin

----

Edytowano przez michal: Przeniesiono i poprawiono tytuł :-)
Dzięki za przenosiny, tu będzie lepiej :-)
Stron: 1 2 3 4 5