Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Coleman SMP MilSpec 252A 1981 [org. Co to za lampa ?]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam
Pierwszy post i może ni do końca dobrze umieszczony za co z góry przepraszam.

Nabyłem dziś takie cudo na targu w Oleśnicy i szukam informacji z czym to się je i jak ;-)
Chętnie pogadał bym też z kimś z okolic Wrocławia na temat lamp, mam już jedną taką chińską podróbę ale nie bardzo działa no i może ktoś blisko mieszka i chciałby się doświadczeniem podzielić.Tu są zdjęcia lampy .
Pozdrawiam forumowiczów
Arek
Witaj
Czy to co widzę jako twój nick to jest Twój znak KF? Big Grin

Nie udostępniłeś tych zdjęć. Jest komunikat
Cytat:Nie można znaleźć tego wpisu.

Możliwe, że ten URL jest nieprawidłowy albo wpis został usunięty lub nie został udostępniony dla tego konta (xxxxxxx@xxxxxxxxx).Możesz zalogować się na konto, które ma dostęp do tego wpisu.
©2014 Google - Warunki - Dane kartograficzne © 2014 : Warunki korzystania z usługi - Polityka treści - Prywatność
Faktycznie pod linkiem nic nie ma. Wrzuć fotki tutaj Smile
Witam

CZ@rek masz rację to mój znak krótkofalarski :-) .
Przepraszam za złego linka, już chyba poprawiłem, nie do końca kumam Google Plus i zasady udostępniania, sądziłem , że jak ja po kliknięciu widzę zdjęcia i wpis to inni też ale tak nie jest, teraz już powinno być ok.
Na wszelki wypadek to jest nowy link https://plus.google.com/photos/111445486...ha3Dle6yUA.
Co do lampy to jest szczelna daje sie pompować tylko nie wiem jak założyć siatkę i jak to rozpalić. Oczywiście co wlać do środka.
To tyle na razie.
Zobaczcie zdjęcia, może ktoś sie spotkał już z taką a moze ma jakąś instrukcję.

krótkofalarskie 73 na koniec.
Arek SQ6XL
(28-04-2014, 21:47)SQ6XL napisał(a): [ -> ]CZ@rek masz rację to mój znak krótkofalarski :-) .

W takim razie witam Kolege.
Z tej strony SQ5WCZ Smile

73 dla Ciebie
Ehh... tyle lat we Wrocławiu mieszkałem, ale teraz już drugi koniec Polski Smile

Ta lampa to jest MilSpec - ostatnio Czarek z taką walczył - pewnie Ci pomoże. Generalnie lampa powinna działać na każdym paliwie Smile

73 Smile
Ja dalej nic nie widzę Sad
Ale jeśli to MilSpec to mogę coś podpowiedzieć.

PS
Ja też kilka lat mieszkałem we Wrocku. Ech.... Piękne miasto Big Grin

Już widzę zdjęcia.
MilSpec w pełnej okazałości. 1981 to SMP (State Machine Products, Dry Ridge KY)
No ja się urodziłem we Wroclove :-) Anyway, ponieważ widzę zdjęcia, dodałem je do pierwszego postu :-)
Słaby stan jak na lata 80. Dużo będzie przy tym roboty. Grunt żeby parownik działał i nie było żadnych perforacji metalu. Jak by co zawsze na części będzie można pchnąć.
Arek
Zanim rozpalisz lampę to wcześniej ją rozkręć i oczyść.
A rozpalanie jest proste, Tyrell w swoim filmiku prezentuje jedną z wersji.
Ale jak zauważyłem każda lampa ma swoje upodobania. Jedna lubi dlużej inna już nie Wink Na początku odpalanie standardowe a potem już dopasowane do lampy.
Stron: 1 2 3 4 5