Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tokamak
#1
Nazywam sie Mark i jestem lampoholikiem. Ostatni raz lampę kupiłem w zeszłym tygodniu... Tongue

Mil-Spec AFM (Auto Fab Mfg) z 1967. Ten z tokamakiem. Kupiłem, jak zjechał na 250 (a drugi pompował na 300+)...

[Obrazek: 1370368012-US_AFM-01_opt.jpg]

[Obrazek: 1370368044-US_AFM-02_opt.jpg]
Pompka ma rurkową żerdź, zaklepaną na końcu na kwadrat. Obracając końcówkę można obracać pręt o przekroju kwadratowym, którym prawdopodobnie spuszcza się ciśnienie ze zbiornika.
Tłoczek był suchy -- jak z drewna.

[Obrazek: 1370368070-US_AFM-03_opt.jpg]
Rurki powietrzne są zdecydowanie zardzewiałe.
Problem stanowi nieobracające się kółko. Ma ktoś rozrysowany zawór główny Colemana? Nie chcę tego uszkodzić (choć ze sprzętem wojskowym może to nie być łatwe...) Wink

Jak to się śpiewało na koloniach?...

Jesteśmy na wczasach
W tych wietnamskich lasach,
W promieniach napalmu opalamy się,
RKM przygrywa skocznego begina,
Tutaj leży mina a tam leżą dwie...
(ver. To nie moja wina, że zabijam cię...)

Od sympatycznej załogi B-52
Dla niewątpliwie sympatycznego
Pana Ho-Shi-Minha --
Bombka -bombka!
#2
Gratulacje Smile Czekam na fotki z uruchomienia Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#3
(04-06-2013, 21:55)michal napisał(a): Gratulacje Smile Czekam na fotki z uruchomienia Smile
Na razie szukam literatury.
Do Colemanów są tylko instrukcje użytkownika, nie warsztatowe.
Muszę grzebać dalej...
#4
Może oblukaj tutaj http://www.colemancollectorsforum.com/ ... W temacie działania Tokomaka to już by trzeba kogoś z CERNu Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#5
(04-06-2013, 22:25)Tyrell napisał(a): Może oblukaj tutaj http://www.colemancollectorsforum.com/ ... W temacie działania Tokomaka to już by trzeba kogoś z CERNu Smile
Znalazłem instrukcję, ale użytkownika.
I w niej odnośnik: for other parts -- refer to: ASF Supply Catalog QM7-MISC 1A.
Brzmi bardzo wojskowo. Tylko nie ma w necie.
A o świcie rozpoczynamy operację Rabarbar... Big Grin

Generalnie lampa jest tożsama z Colemnanem 252A.
#6
Tylko nie przegryzaj Rabarbaru na surowo bo to niezdrowe. Kompocik za to bardzo smaczny Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#7
(05-06-2013, 00:26)Tyrell napisał(a): Tylko nie przegryzaj Rabarbaru na surowo bo to niezdrowe. Kompocik za to bardzo smaczny Smile

Jakie niezdrowe?? Maczasz w cukrze i jest świetny Big Grin
#8
kwas szczawiowy dla osłody. Wszystkim fascynatom kamieni nerkowych zapewne smakuje jak przedni miodowy napitek. Szczawian wapnia w nerach może być jednak później bardzooo bolesny... no ale podobno kwas szczawiowy świetnie rozpuszcza rdze Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#9
Oddychanie też jest niezdrowe, Wink

A cóż, szczawiany.... nawet alkohol pity z umiarem nie szkodzi w największych ilościach. Tak więc kilka razy w roku rabarbar nie zabije Big Grin
Ale chyba zeszliśmy z tematu Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości