Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lampy na biegunie
#1
W połowie stycznia miałem przyjemność opowiadać o lampach na spotkaniu globtroterów na cyklicznej imprezie o nazwie Biegun Zimna, w okolicach Węgorzewa. Miałem ze sobą lampy i kuchenki. Mój wykład dotyczył kuchni wypraw polarnych Ścotta, Amundsena, Nansena i innych. Oczywiście żeby wykład wyglądał autentycznie wziąłem ze sobą kuchenki primusa z lat 1906-1915, czyli dokładnie takie jakich używali polarnicy...Do tego pokazałem kilka lamp ciśnieniowych. Do tamtejszego muzeum przekazałem kanadyjskiego Colemana uzywanego przez drwali kanadyjskich. W domkach gdzie mieszkaliśmy nie było prądu a ciemno robiło się o godz. 15.30. Lampy więc były w ciągłym ruchu i cieszyły się dużym zainteresowaniem...Tylko śniegu brakowało...


Załączone pliki Miniatury
                       
                   
   
#2
Piękna sprawa, gratuluję. Na pewno było bardzo ciekawie, chętnie bym się wybrał na taką imprezę gdyby była nieco bliżej ;-) Widzę na zdjęciach młodzież, dla nich te dawne czasy są jeszcze dawniejsze niż dla nas. Na pewno zapamiętają ten dzień na długo.
#3
Kawał dobrej roboty brawo Ty.
#4
Gratulacje, wspaniała inicjatywa, super zdjęcia, widać zainteresowanie Smile.
#5
Tylko Cię podziwiać! Gratuluję!
Skype: kogo..
#6
Gratuluję. Super klimat.
#7
Panowie, spróbujmy zrobić spotkanie w tym roku...Przecież my znamy się tylko z pisania na forum. Tak w temacie wystaw to mam już umówioną kolejną w Giżycku na październik...
#8
Jestem za, kwestia gdzie...
Skype: kogo..
#9
Tym bardziej ze w tym roku, chyba 19 kwietnia jest 10 rocznica powstania naszego Forum...
#10
No to faktycznie mobilizacja do wyjazdu jest niezła.
Skype: kogo..


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości