Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Lampy na biegunie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
W połowie stycznia miałem przyjemność opowiadać o lampach na spotkaniu globtroterów na cyklicznej imprezie o nazwie Biegun Zimna, w okolicach Węgorzewa. Miałem ze sobą lampy i kuchenki. Mój wykład dotyczył kuchni wypraw polarnych Ścotta, Amundsena, Nansena i innych. Oczywiście żeby wykład wyglądał autentycznie wziąłem ze sobą kuchenki primusa z lat 1906-1915, czyli dokładnie takie jakich używali polarnicy...Do tego pokazałem kilka lamp ciśnieniowych. Do tamtejszego muzeum przekazałem kanadyjskiego Colemana uzywanego przez drwali kanadyjskich. W domkach gdzie mieszkaliśmy nie było prądu a ciemno robiło się o godz. 15.30. Lampy więc były w ciągłym ruchu i cieszyły się dużym zainteresowaniem...Tylko śniegu brakowało...
Piękna sprawa, gratuluję. Na pewno było bardzo ciekawie, chętnie bym się wybrał na taką imprezę gdyby była nieco bliżej ;-) Widzę na zdjęciach młodzież, dla nich te dawne czasy są jeszcze dawniejsze niż dla nas. Na pewno zapamiętają ten dzień na długo.
Kawał dobrej roboty brawo Ty.
Gratulacje, wspaniała inicjatywa, super zdjęcia, widać zainteresowanie Smile.
Tylko Cię podziwiać! Gratuluję!
Gratuluję. Super klimat.
Panowie, spróbujmy zrobić spotkanie w tym roku...Przecież my znamy się tylko z pisania na forum. Tak w temacie wystaw to mam już umówioną kolejną w Giżycku na październik...
Jestem za, kwestia gdzie...
Tym bardziej ze w tym roku, chyba 19 kwietnia jest 10 rocznica powstania naszego Forum...
No to faktycznie mobilizacja do wyjazdu jest niezła.
Stron: 1 2