Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bw 829B problem z ciśnieniem
#1
Cześć
Jakiś czas temu udało mi się kupić lampe z 1960 bw 500 829B. Niestety mam problem z utrzymam ciśnienia. Po rozebraniu okazało się, ze powietrze uchodzi przez dziurkę obok wkręty do śruby centrującej.

Czy taki zbiornik da się jeszcze uratować i zalutować tą dziurke? Miał ktoś może podobny przypadek ?

Z góry dziękuję za pomoc.
#2
Bez problemu da sie uratowac ten zbiornik.Warunkiem dobrego lutowania jest bardzo dokladne oczyczczenie tego miejsca.Powodzeniawnaprawie,szkoda ze nie dolaczyles jakiegos zdjecia byloby latwiej doradzic.
#3
Dzięki za szybką odpowiedź. Dodałem dwa zdjęcia. Mam nadzieję, że będzie to dobrze widać. Wygląda jak by się stopiła ta część. Poprzedni właściciel próbowałem odpalić to na benzynie i chyba coś poszło mu nie tak.


Załączone pliki Miniatury
       
#4
przy pękniętej siatce żarowej od dołu cały płomień idzie wlaśnie na tę część i ulega ona dehermetyzacji ( w niektórych typach lamp jest talerzyk ochronny-pralteller) jeśli siatka żarowa pęknie na boku, płomień idzie na cylinder szklany ,który pęka w poziomie
Viribus unitis
#5
W tym modelu akurat tego talerzyka nie ma. Może dla bezpieczeństwa zamówię. Najpierw muszę ją uszczelnić i odpalić.
#6
Ewidentnie zbiornik byl wczesniej naprawiany.Tez mialemprzypadek ze podczas proby odkrecenia parownika puscil lut od nakretki przylutowanej do zbiornika od srodka.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości