Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Bw 829B problem z ciśnieniem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć
Jakiś czas temu udało mi się kupić lampe z 1960 bw 500 829B. Niestety mam problem z utrzymam ciśnienia. Po rozebraniu okazało się, ze powietrze uchodzi przez dziurkę obok wkręty do śruby centrującej.

Czy taki zbiornik da się jeszcze uratować i zalutować tą dziurke? Miał ktoś może podobny przypadek ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Bez problemu da sie uratowac ten zbiornik.Warunkiem dobrego lutowania jest bardzo dokladne oczyczczenie tego miejsca.Powodzeniawnaprawie,szkoda ze nie dolaczyles jakiegos zdjecia byloby latwiej doradzic.
Dzięki za szybką odpowiedź. Dodałem dwa zdjęcia. Mam nadzieję, że będzie to dobrze widać. Wygląda jak by się stopiła ta część. Poprzedni właściciel próbowałem odpalić to na benzynie i chyba coś poszło mu nie tak.
przy pękniętej siatce żarowej od dołu cały płomień idzie wlaśnie na tę część i ulega ona dehermetyzacji ( w niektórych typach lamp jest talerzyk ochronny-pralteller) jeśli siatka żarowa pęknie na boku, płomień idzie na cylinder szklany ,który pęka w poziomie
W tym modelu akurat tego talerzyka nie ma. Może dla bezpieczeństwa zamówię. Najpierw muszę ją uszczelnić i odpalić.
Ewidentnie zbiornik byl wczesniej naprawiany.Tez mialemprzypadek ze podczas proby odkrecenia parownika puscil lut od nakretki przylutowanej do zbiornika od srodka.