Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: problem z odpaleniem petromaxa 829
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
I aceton do kompletu z podkładkami Wink
Lepszy od acetonu jest ester metylowy zwany biodieslem (B100).
Pozdrawiam.
No na pewno w zapachu przyjemniejszy od acetonu.
Za monent wyjdzie, że i w smaku też niczego sobie Wink
To trzeba będzie sprawdzić - poszukajmy ochotnika.
Biodisela nie stosowałem , ale aceton niczego sobie + drobne żelastwo które miałem pod ręką do sheykowania i lampka odpaliła Smile. dzięki za info . Martwi mnie tylko że gdy pompuję ciśnienie , to do tłoczka dostaje się niewielka ilośc nafty , próbowałem wykręcic zaworek celem przeczyszczenia ale po odkręcęniu mam problem z jego wyjęciem , czy zawór można wyczyścic lub może wymaga wymiany ?
Musisz wymienić uszczelkę w zaworze - zestaw naprawczy, albo cały zawór. Jak go wyjąć po wykręceniu jest opisane kilka razy na forum - najłatwiej podważyć od strony wlewu paliwa. Będziesz też prawdopodobnie potrzebował nową uszczelkę ołowianą.
Na zaworki pompki z powodzeniem można użyć zwykły oring, chyba że chcesz klasycznie. W jednej lampie nie ma w ogóle żadnej uszczelki w tym miejscu i też trzyma ciśnienie. Przy remoncie lampy okazało się, że uszczelki brak, wykręciłem zawór, wymieniłem uszczelkę i na próbę wkręciłem ponownie - działa, choć nie polecam takiej metody.
Zawór jest sprawny , niszczelnośc była na podkładce którą podprostowałem młotkiem (dopóki nie kupię nowej) i narazie jest dobrze . Dzięki za informacje . Big Grin
Stron: 1 2