05-05-2013, 15:50
Mam pytanie o grubość blachy ołowianej z jakiej wykonywane są uszczelki.
Na moje oko jest to 1mm ale lepiej się upewnić.
Na moje oko jest to 1mm ale lepiej się upewnić.
Uszczelki ołowiane do naszych maleństw
|
05-05-2013, 15:50
Mam pytanie o grubość blachy ołowianej z jakiej wykonywane są uszczelki.
Na moje oko jest to 1mm ale lepiej się upewnić.
05-05-2013, 18:55
Dzięki za info.
09-10-2014, 20:40
Zastanawia mnie dlaczego uszczelki są wykonane z ołowiu? U mnie po dwóch rozbiórkach lampy są praktycznie do wywalenia. Do tego wpływ temperatury na ołów itp. Na tą chwile ratuje mnie jeszcze taśma teflonowa żeby jakoś to trzymało szczelność. Nie znam sie na materiałach ale pomyślałem sobie co by nastepnym razem miedziane uszczelki zastosować + smar miedziany lub grafitowy.. Czy może to bład? Ktoś coś może mi powiedzieć na ten temat?
Pozdrawiam.
A ja mam pytanie. Gdzie kupujecie taśmę teflonową i pastę grafitową lub miedzianą??
(09-10-2014, 20:40)Michauek napisał(a): Zastanawia mnie dlaczego uszczelki są wykonane z ołowiu? U mnie po dwóch rozbiórkach lampy są praktycznie do wywalenia. Do tego wpływ temperatury na ołów itp. Na tą chwile ratuje mnie jeszcze taśma teflonowa żeby jakoś to trzymało szczelność. Nie znam sie na materiałach ale pomyślałem sobie co by nastepnym razem miedziane uszczelki zastosować + smar miedziany lub grafitowy.. Czy może to bład? Ktoś coś może mi powiedzieć na ten temat? To Ty dobry jesteś. Ja po każdym wykręceniu parownika czy też rapidu wymieniam uszczelkę ołowianą. Ale co do ich szczelności to nie mam do nich zastrzeżeń. Trzymają dobrze. Bez ruszania ponad 12 miesięcy nie było problemów. Musiałem rozkręcić z innego powidu niż nieszczelność więc pewnie wynik był by lepszy Inna rzecz, że w Tilley'ach nie używają ołowiu tylko gumy lub innego tworzywa wielkocząsteczkowego
Taśma teflonowa praktycznie w każdym tzw. "metalowym" ja mam taką do uszczelniania połączeń gazowych. Jest jeszcze do wody. A miedzianka w motoryzacyjnych. Chociaż miedzianka służy raczej przeciwko zapiekaniu się połączeń niż uszczelnianiu. Ale nie znam się na tym za dobrze. Można by sprawdzić czego używa się w przemysle typowo do uszczelnień. Może jakiś klej lub masa loctite. Ale też bez filozofii. Skoro jakiś patent działa i jest prosty i tani w użyciu to nie ma co kombinować tak sobie myślę.
Jest to moja pierwsza lampa wiec traktuje ją trochę jako poligon. Rozkręcam, skręcam, sprawdzam, poprawiam i znów nazad. Nie mam aż tyle uszczelek żeby za każdym razem nowe dawać. Ale za.każdym razem widzę ze można coś lekko poprawić żeby lepiej działało. Nie mam porównania z dobrej jakości lampami i dlatego tyle głupich pytań. Po prostu wszystko w tym Chińczyku pozostawia wiele do życzenia i dlatego kombinuje jak to poprawić żeby działało tak jak powinno.
10-10-2014, 09:54
Jako uszczelek można także używać o-ringów z vitonu lub silikonu w przypadku używania paliw spirytusowych.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
Jak pracowalem w Telekomunikacji jako kablarz to poprostu wzialem kilka metrow oslony olowianej z kabla poniemieckiego i spokoj mam na najblizsze 100 lat A olow dlatego jest taki dobry bo jest elastyczny, w przeciwienstwie do chociazby miedzie i idealnie sie dopasowywuje na zlaczach. Jezeli ktos z was jest z tzw. ziem odzyskanych to najlepiej sie przejsc do najblizszej telekomunikacji a tam za kila zlociszy dadza wam tyle olowiu ile bedziecie chcieli, albo w sklepie wedkarskim tez sa takie tasmy olowiane. A do wycinania otworow najlepiej sluzy luska od niemieckiego mauzera, idealnie pasuje
|
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
|