Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siatka - PETROMAX HK500
#1
Wraz z kompletem Pmx829B + skrzynia dostałem 8 siatek Petromax. Mam wrażenie, że są to raczej wiekowe siateczki. Zapakowane są w pergamin a nie w folie - ten spsób pakowania bardziej do mnie przemawia. A teraz moje odczucia:

- daje światło w wyraźnie żólto/pomarańczowym zabarwieniu (chyba to taka cecha petromaxowych siatek)
- mimo 'mocy' 500 w moim odczuciu daje ciemniejsze światło niż BUTTERFLY HK400-500
- trwałość - przy normalnym paleniu na 2-3 tygodnie
- wielkość po wypaleniu - nie odróżnia się od innych satek o podobnych parametrach


Załączone pliki Miniatury
           
#2
Tak, to jeszcze Petromaxy ze starych dobrych oryginalnych czasów Smile - wrzucałem tutaj: http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-Petromax-500
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#3
Aż szkoda ich palić Wink
#4
Czytalem kiedys na Forum ze te stare mantle sa lekko radioaktywne dlatego lepiej bazowac na nowych produktach z Pelamu przy zakupie wiekszej ilosci sa tansze
#5
Tez slyszalem ze te sa jeszcze radioaktywne, ale zaszkodzic moga dopiero po zjedzeniuSmile
#6
Chętnie bym taką jedną obmierzył - bo mam czym. Siatki niestety nie mam...
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#7
Założyłem w/w siatkę do mojego "starego" bundesmaxa i powiem, że jestem mile zaskoczony.
Światło intensywne, tak więc pierwsze stwierdzenie, że jest ciemniejsze niż BUTTERFLY HK400-500 jest nieprawdziwe.
Powodem okazała się lampa - wydaje mi się, że dysza benzynowa ma mniejszy otwór niż ta na naftę lub może gdzieś parownik jest przytkany.
#8
Te siatki świecą bardzo ładnie i mają według mnie przyjemniejszy kolor od współczesnych... Na pewno nie są ciemniejsze, chociaż to odczucie dosyć subiektywne.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#9
(08-01-2014, 20:46)michal napisał(a): Te siatki świecą bardzo ładnie i mają według mnie przyjemniejszy kolor od współczesnych... Na pewno nie są ciemniejsze, chociaż to odczucie dosyć subiektywne.

To prawda, świecą super.
Nowy peromax (PETROMAX HK500-600) jednak nie daje takiego przyjemnego światła (jasność i kolor). To moje subiektywne odczucie i wiele osób może się ze mną nie zgodzić. Co jest jak najbardziej normalne. Z minuty na minute łamię się i przestaję uważać, że siateczki BUTTERFLY są najlepsze. BUTTERFLY daje bardziej białe światło.

Jak by była możliwość kupił bym więcej takich siateczek Wink
#10
(08-01-2014, 13:19)divemaster napisał(a): Chętnie bym taką jedną obmierzył - bo mam czym. Siatki niestety nie mam...

Tez mnie to ciekawi.
W sumie mieszkamy w tym samym mieście, więc łatwo by było się jakoś na tygodniu spotkać. Można by pomierzyć siatke wypaloną i nieśmiganą Wink
Ciekawe jaka jest różnica?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości