Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax 829B + skrzynia
#1
Witam,

Wczoraj dotarł do mnie zestaw: Petromax 829B wraz ze skrzynią i kilkoma 'gratami'. Kup teraz 350zł + gratisowa przesyłka. Smile Wizualnie lampa prezentuje się bardzo dobrze. Kompletna. Pierwsza rzecz, to chęć sprawdzenia szczelności. Wewnątrz czuć przelewającą się naftę. Po odkręceniu śruby odpowietrzającej na manometrze słychać syk uciekającego powietrza, więc to dobry objaw. Długo nie testowałem, ale zbiornik trzyma ciśnienie, nie zauważyłem tez żadnych wycieków, manometr ładnie 'chodzi'. Oczywiście nie obejdzie się bez wymiany stwardniałych uszczelek. Igła pracuje, pokrętło chodzi bardzo lekko, aż za lekko, więc pewnie trzeba będzie też wymienić grafit. Z ciekawostek - parownik uniwersalny, bez obręczy, jak z tematu Czarka 'na jakie paliwo?'. Skrzynia też bardzo fajna. Z zewnątrz, głównie u dołu ma kilka odprysków farby, jakaś rdza, ale wewnątrz po odkurzeniu i przetarciu będzie wyglądać, jakby co dopiero wyszła z fabryki. Wink W zestawie radioaktywne mantle, zardzewiały klucz, lejek, uszczelka manometru, uszczelka ołowiana, uszczelka zatykająca rapid, przetykacz, odkręcacz igieł, 2 dysze i dwie piękne igły, na które napatrzeć się nie mogę, bo taka precyzja wykonania, i jakaś zrulowana siateczka do zwiększania powierzchni parownika. Big Grin
[Obrazek: i172.jpg]
[Obrazek: 2czv.jpg]
[Obrazek: whm0.jpg]
[Obrazek: rhfr.jpg]
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#2
Rasowy komplecik . Gratulujemy nabywcy i życzymy płomienny wrażeń. Niech wam żaru nigdy nie zabraknie Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#3
A parownik masz prosty czy z pętelką?
#4
Prosty, bez spirali okrążającej brener.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#5
To mamy tak samo Smile
Powiem Ci, że pięknie pali na nafcie. Mimo, że miałem wątpliwości, to jednak były niesłuszne. Nafta się nadaje do palenia w tej lampie.

Ale zastanawia mnie ten kawałek siateczki. Też go mam w zestawie, ale jak narazie nie doszedłem co z nim zrobić. Wygąda na powiększenie powierzchni parownika, ale jest tego bardzo mało, więc czy na pewno do tego to jest??
#6
A próbowałeś palić z tym kawałkiem? Z tego co pamiętam, w tamtym wątku pisaleś, że na siateczce 12x2cm lampa pracowała Ci źle, a bez siatki (pusty parownik) jest OK. Może ten rulonik jakoś polepsza funkcjonowanie na nafcie, a wyciąga się go, jak palimy benzyną. Wiem, że mały, ale po coś jest. Smile Siateczka dużej powierzchni dusiła lampę na tym uniwersalnym parowniku. Nie mam pojęcia. Tongue
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#7
Dusiła się z powodu siatki, ale nie tej. Wink
Wykręciłem parownik i się okazało, że w zaworku dolnym zwrotnym miałem pozatykaną siateczkę/filtr. To było powodem złego palenia. Po przeczyszczeniu problemów z przepływem już nie było i lampa dostała kopa.
Na pewno wróce niebawem do siateczki 12x2 ale najpierw musze zweryfikować, czemu chce stopić fajkę.
#8
Ja narazie lampy nie ruszam, bo nie mam chwilowo czasu. A to ten Petromax z prostym parownikiem tak nagrzewa fajkę? Jeśli ten, to wcześniej było na 100% dobrze? Może ten parownik się nie sprawdza, źle odparowuje naftę, która zalegając nagrzewa wszystko. Może być coś takiego w teorii?
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#9
Wszystko jest ok.
Pracowała poprawnie i w pewnym momencie się zaczęło. Dlatego stawiam na dyszę. Być może jakąś rozkalibrowaną wkręciłem. Zamienię na nówkę i wtedy zweryfikuję.
#10
Zauważyłem, że w pokrętle brakuje podkładki kontrującej i tej blaszki podpierającej, która jest za pokrętłem. Z ciekawości sprawdziłem na pelam.de i okazuje się, co jest dla mnie dziwne, że o ile podkładkę (jak na zdjęciu) można dokupić, to blaszki już nie ma w spisie części. Huh Nie żebym nie mógł się bez nich obejść, tylko w przyszłości szykuje mi się zakup na pelamie, czy hytta, więc i drobnicę bym dorzucił.
[Obrazek: petromax_227.jpg]
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości