Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax 826
#21
Ortodoksyjni lampiarze mają ten sam problem - takie klucze są często trudne do zdobycia. Tak czy inaczej coś trzeba będzie z nasadką kombinować. Jakbyś miał taki zaworek wyciągnięty, to można by zrobić sobie klucz wypełniając nasadkę żywicą epoksydową i wkładając to na zaworek pokryty cienką folią, jednak w lampie to za duże ryzyko, że się upaskudzi wnętrze cylindra.

Przychodzi mi jeszcze pomysł na nabicie na ten zaworek dopasowanej rozmiarem miedzianej rurki, ale może być za miękka - zależy jak mocno jest zaworek wkręcony.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#22
(21-06-2013, 12:11)CZ@rek napisał(a): Czym odkręcacie taki zaworek??
Kawałek pręta(najlepiej mosiądz) o średnicy wnętrza rurki pompki.Przecinasz kanałek brzeszczotem a jak za ciasny to rozpiłowujesz iglakiem. Od góry mors i klucz gotowy w 9,5 min Smile.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#23
(21-06-2013, 22:26)spiromax napisał(a):
(21-06-2013, 12:11)CZ@rek napisał(a): Czym odkręcacie taki zaworek??
Kawałek pręta(najlepiej mosiądz) o średnicy wnętrza rurki pompki.Przecinasz kanałek brzeszczotem a jak za ciasny to rozpiłowujesz iglakiem. Od góry mors i klucz gotowy w 9,5 min Smile.
Pozdrawiam.

Mariusz.
Nie mów, że zrobiłeś taki dynks i zmierzyłeś czas Wink
Nie mniej jednak pomysł warty realizacji. Smile
#24
Nooo.. to kawał pręta musiał by być. Mosiężny byłby wart pewnie więcej niż oryginalne narzędzie Smile Ale pomysł można rozwinąć i połączyć z tym co napisałem wcześniej - zrobić odlew wysokości 3cm i średnicy rurki pompki z distalu czy innej żywicy i od razu zalać w tym jakąś przedłużkę typu stary śrubokręt, a po wyschnięciu wyciąć tak jak napisał spiromax Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#25
(21-06-2013, 22:30)CZ@rek napisał(a):
(21-06-2013, 22:26)spiromax napisał(a):
(21-06-2013, 12:11)CZ@rek napisał(a): Czym odkręcacie taki zaworek??
Kawałek pręta(najlepiej mosiądz) o średnicy wnętrza rurki pompki.Przecinasz kanałek brzeszczotem a jak za ciasny to rozpiłowujesz iglakiem. Od góry mors i klucz gotowy w 9,5 min Smile.
Pozdrawiam.

Mariusz.
Nie mów, że zrobiłeś taki dynks i zmierzyłeś czas Wink
Nie mniej jednak pomysł warty realizacji. Smile
Czas wykonania podałem z uśmieszkiem (błąd +/- 0,5 min). Klucz zrobiony z materiału St ileś tam jak chcesz to Ci pożyczę.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#26
(21-06-2013, 23:14)spiromax napisał(a):
(21-06-2013, 22:30)CZ@rek napisał(a):
(21-06-2013, 22:26)spiromax napisał(a):
(21-06-2013, 12:11)CZ@rek napisał(a): Czym odkręcacie taki zaworek??
Kawałek pręta(najlepiej mosiądz) o średnicy wnętrza rurki pompki.Przecinasz kanałek brzeszczotem a jak za ciasny to rozpiłowujesz iglakiem. Od góry mors i klucz gotowy w 9,5 min Smile.
Pozdrawiam.

Mariusz.
Nie mów, że zrobiłeś taki dynks i zmierzyłeś czas Wink
Nie mniej jednak pomysł warty realizacji. Smile
Czas wykonania podałem z uśmieszkiem (błąd +/- 0,5 min). Klucz zrobiony z materiału St ileś tam jak chcesz to Ci pożyczę.
Pozdrawiam.


Z chęcią poużywam przez kilka dni jeśli to nie kłopot.
#27
Moja 826 kupiona była bez szkła. Jakie było moje zdziwienie jak odpalając po raz n-ty swojego bundesmaxa okazało się, że posiada on szkło jakby z epoki odpowiadającej 826.
Na PMx829 logo posiada literę 'G' a szkło ma logo z GE - dokładnie tak samo jak 826. Tak więc jestem w domu. Zrobie przekładkę szkła a do 829 kupię nowe. Po kilku odpaleniach, jak się zadymi to będzie prawie niemożliwe ocenić wiek oszklenia Big Grin
#28
Możesz tak oczywiście zrobić, ale na szkłach zawsze było logo GE - producent szkieł nigdy nie przeszedł na samo G. Najlepiej chyba będzie wyglądać szkiełko z półokrągłym napisem Jenaer Suprax Glas.

[Obrazek: 1321660158-317.jpg]
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#29
Moje wygląda podobnie
Mam półokrągły napis Jenaer Suprax Glas ale nie mam poniżej napisu 'Made in Germany'. Za to po przeciwległej stronie mam napis 'Petromax', logo oraz napis 'Made in Germany'.
Zdjęcie zrobię jutro. Teraz może to być nieco utrudnione, bo właśnie siedzę sobie psokojnie a lampa roztacza przyjemny syk i daje miłe dla oka światło.
#30
(25-06-2013, 23:24)CZ@rek napisał(a): Moje wygląda podobnie
Mam półokrągły napis Jenaer Suprax Glas ale nie mam poniżej napisu 'Made in Germany'. Za to po przeciwległej stronie mam napis 'Petromax', logo oraz napis 'Made in Germany'.
Zdjęcie zrobię jutro. Teraz może to być nieco utrudnione, bo właśnie siedzę sobie psokojnie a lampa roztacza przyjemny syk i daje miłe dla oka światło.

To tym bardziej daj zdjęcie, chętnie obejrzymy i sygnaturę i lampę w akcji Smile
A co masz w "kwadratowym kółku" napisane?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości