Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Optimus 930 - zawór pompki
#1
W moim Opti 930 zawór pompki przepuszczał powietrze- trzeba go było wymienić. Niestety producent zastosował nietypowy kształt zaworu i nie dało się go odkręcić ani kluczem nasadowym ani śrubokrętem. Wykonałem więc na szybko potrzebne narzędzie ze starej suwmiarki - szczelina musi mieć 5mm szerokości. Szybko i skutecznie Smile


Załączone pliki Miniatury
   
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#2
To coś jak kocher Primus No1. Smile
#3
Szwedzkie wynalazki Smile ... o śledziach już wspominaliśmy ... ogólnie ten sam problem mam z lutlampą Primus 632. Ni w ząb nie mogę się dobrać do zaworu pompki.
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#4
Każdy się chce jakoś wyróżniać Smile
#5
W kuchence Primus No0 mam podobny zawór. Też dorabiałem klucz Wink
#6
Cytat:zawór pompki przepuszczał powietrze- trzeba go było wymienić
Jakie są tego objawy? Trochę nie rozumiem, bo przecież to wszystko jest zalane paliwem i chyba przy nieszczelności powinno przepuszczać właśnie je...?
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#7
Chodzi raczej o skrót myślowy. Test szczelnosci zbiornika robi sie w wiadrze z wodą. Wszelkie źródła wycieku objawiają się majestatyczną kawalkadą bąbelków zmierzającą ku powierzchni wody. Zazwyczaj problemem leży w spreżynach osłabionych przez dziesięciolecia mozolnej eksploatacji Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#8
Dokładnie, test uszczelek lepiej przeprowadzić na lampie bez paliwa w wiadrze z wodą - napompować trochę, wyjąć tłoczek, zanurzyć tak, żeby woda była powyżej pokrętła iglicy i patrzeć gdzie ucieka. W Optimusach powietrze zawsze ucieka górą, bo tam nie ma zaworu wstecznego i tylko iglica w dyszy spowalnia ucieczkę zawartości zbiornika. Dla zimnej nafty nie ma tragedii, ale samo powietrze wyleci dosyć szybko, więc ciężko zrobić test 'na sucho'.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości