Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy Petromax HK500 problem
#51
Baniaczek w środku był czysty. Nic z niego po acetonowaniu już nie wyleciało.
Te stare ołowiane uszczelki, które wyjąłem były straszliwie zmiażdżone i rozjechane. Rozkręciłem wszystko bez klucza, poszło leciutko, a teraz mam problem ze skręceniem, bo stawia straszny opór. Nie dam razy za pomocą tego klucza, który jest dołączony, a niebieska gałka jest w tej chwili skierowana do środka. Czy mogę użyć więcej siły?
I jeszcze mam takie, trochę głupie pytanie: ile razy musicie w Waszych Petromaxach ruszyć pompką zanim manometr troszeczkę się ruszy?
#52
(25-03-2015, 20:02)Nowy napisał(a):
(25-03-2015, 19:43)CZ@rek napisał(a):
(25-03-2015, 18:58)nemo napisał(a): 11mm x 7mm

Ja pomierzyłem swoje i mam 12mm x 8mm. Kupione w Pelamie.
Ale faktycznie 11mm x 7mm też da radę Smile

Ale tak na poważnie, jaki faktycznie rozmiar uszczelki do zaworka tłoczka być powinien??

Moja z nowego Petromaxa ma 15 x 8. Mierzone ekierką Big Grin Wydaje mi się, że 7 to byłoby za ciasno
oryginalna ołowiana uszczelka ciężko sie wkręca na gwint zaworu,własnym sumptem robiąc uszczelke musisz sie liczyć z dopasowaniem jej do gwintu zaworu
a średnica zewnetrzna 2-3 mm mniejsza od średnicy cylindra , należy bardzo mocno wkręcić zawor by rozpłaszczył uszczelke...jeśli płukaleś zbiornik acetonem to
należy sprawdzic w zaworze stan gumki bo lubi się rozpuszczać w czasie tej operacji,generalnie remont lampy zaczyna sie od wykręcenia zaworu i płukamiu zbiornika
Viribus unitis
#53
Żadna guma się nie rozpuściła, bo przecież wszystko wykręciłem.
#54
(25-03-2015, 20:36)Nowy napisał(a): Nie dam razy za pomocą tego klucza, który jest dołączony, a niebieska gałka jest w tej chwili skierowana do środka. Czy mogę użyć więcej siły?
Tak, nawet jest to wskazane. Ja używam sporej żabki. Przy czym zawsze ktoś postronny trzyma zbiornik. Smile

Cytat:I jeszcze mam takie, trochę głupie pytanie: ile razy musicie w Waszych Petromaxach ruszyć pompką zanim manometr troszeczkę się ruszy?
Hm... z 15-20-30? Nigdy tego nie sprawdzałem. Zawsze interesował mnie wynik końcowy, jak w tym temacie poniżej. Wink
http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...=cisnienie
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#55
Wszystko skręcone i szczelne jak nie wiem co. Też użyłem żabki Smile Natomiast z tym 15-30, to mnie powaliłeś. Ja machałem ze 250 razy. No i lampy nie udało mi się odpalić, bo nie mogłem dodać ciśnienia podczas działania rapidu i sobie zgasł.
Znaczy się tłoczek do wymiany. Od początku wydawał mi się podejrzany, jest jakiś taki nierówny i zjechany i lecą z niego czarne farfocle. Wymoczyłem go w nafcie żeby trochę zmiękł. Nasączyłem olejem. Założyłem blaszkę, którą przeoczyłem po poprzednim rozkręceniu. I przez chwilę działał trochę lepiej.
Ogólnie, zawsze coś, zawsze coś.
Jak już mam uszczelki i zamówioną blachę na uszczelki, to teraz tłoczek Sad
#56
Ale jaka radość jak wszystko zadziała Smile i później działa i działa ...
Skype: kogo..
#57
A wazeliną natarłeś tłoczek?
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#58
Nie, w sklepie nie było, był tylko towot
#59
Ja zostawiam tłoczek na parę godzin w oleju silnikowym. Sprawdza się idealnie.
#60
No nie wiem.. moczę tłoczki - wiadomo - ale smaruję potem też wazeliną techniczną - mam wrażenie, że to robi dobrą robotę i ładnie uszczelnia przy pompowaniu. Anyway, jak wszystko szczelne, a trzeba się namachać żeby napompować, to wiadomo, że problem z tłoczkiem. Podczas pompowania powinno być czuć wyraźny opór i słychać powietrze bulgoczące w zbiorniku. No i jeszcze jedno - mówimy tu o pompowaniu zbiornika z paliwem - pusty zbiornik to faktycznie ze 200 razy trzeba machnąć - powietrze ściśliwe jest Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości