Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy Petromax HK500 problem
#41
Tam możesz spokojnie oringa zastosować. W jednej lampie nie mam w ogóle tam uszczelki i też trzyma ciśnienie Smile
Skype: kogo..
#42
Znalazłem na forum informację, że uszczelka pod parownik i pod rapida ma wymiary 14x10 i 2 mm grubości, a czy ktoś zna wymiary uszczelki pod zawór pompki? Kupiłem właśnie siateczkę do parownika i ten sam sprzedawca miał blachę ołowianą 2 mm., więc pobawię się w produkcję uszczelek.
#43
(25-03-2015, 14:00)Nowy napisał(a): Znalazłem na forum informację, że uszczelka pod parownik i pod rapida ma wymiary 14x10 i 2 mm grubości, a czy ktoś zna wymiary uszczelki pod zawór pompki? Kupiłem właśnie siateczkę do parownika i ten sam sprzedawca miał blachę ołowianą 2 mm., więc pobawię się w produkcję uszczelek.

Jest w tym poście. Grubość 1mm.

Podeślij na PW namiary na tego sprzedawcę. Smile
#44
Dzięki CZ@rek ale w tym poście to właśnie są podane te 2 mm, chyba że ślepy jestem (a jestem). Dokupiłem więc jeszcze ten 1 mm i mam nadzieję, że jeszcze dołączą do przesyłki.
PW poszło. To jest sklep wędkarski na Allegro, mają i siateczki mosiężne i płytki ołowiane, i mnóstwo innych rzeczy potrzebnych do robienia przynęt na ryby. Są też blaszki mosiężne, jakby ktoś chciał coś dorabiać. Tylko niestety przy zakupie płytki opcja dostawy tylko kurierem.
Właśnie przed chwilą przyszły zamówione uszczelki. Za tę cenę spodziewałem się, że będą cięte laserowo co najmniej Smile a tutaj wygląda na to, że chłopaki też się chyba wybijakami bawią.
#45
Są obydwie, Smile

Cytat:Średnica zewnętrzna #90 to 15mm czyli za mało . Dla wewnętrznej 10mm jest OK.
Średnica zewnętrzna #83 to 12mm więc tu już pasuje, Wewnętrzna 8mm jak najbardziej też pasuje.
Wymienione było w kontekście wybijaków jakie wskazał nemo.
#46
No jasne Smile Po prostu patrzyłem nie tu gdzie trzeba Smile Zaraz zabieram się za skręcanie.
#47
(25-03-2015, 14:00)Nowy napisał(a): Znalazłem na forum informację, że uszczelka pod parownik i pod rapida ma wymiary 14x10 i 2 mm grubości, a czy ktoś zna wymiary uszczelki pod zawór pompki? Kupiłem właśnie siateczkę do parownika i ten sam sprzedawca miał blachę ołowianą 2 mm., więc pobawię się w produkcję uszczelek.

11mm x 7mm
Viribus unitis
#48
(25-03-2015, 18:58)nemo napisał(a): 11mm x 7mm

Ja pomierzyłem swoje i mam 12mm x 8mm. Kupione w Pelamie.
Ale faktycznie 11mm x 7mm też da radę Smile

Ale tak na poważnie, jaki faktycznie rozmiar uszczelki do zaworka tłoczka być powinien??
#49
(25-03-2015, 19:43)CZ@rek napisał(a):
(25-03-2015, 18:58)nemo napisał(a): 11mm x 7mm

Ja pomierzyłem swoje i mam 12mm x 8mm. Kupione w Pelamie.
Ale faktycznie 11mm x 7mm też da radę Smile

Ale tak na poważnie, jaki faktycznie rozmiar uszczelki do zaworka tłoczka być powinien??

Moja z nowego Petromaxa ma 15 x 8. Mierzone ekierką Big Grin Wydaje mi się, że 7 to byłoby za ciasno
#50
Jeszcze jedna możliwość.
W sumie zewnętrzna środnica jest ograniczona tylko przez średnicę cylindra.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości