Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Początek naprawy
#1
Witam serdecznie,
jak widać po loginie dopiero zaczynam. W zeszłym roku kupiłem jakiegoś chińczyka i to jeszcze składaka (zdjęcia w załączeniu, Butterflay, szkło należałoby domniemać, że niemieckie) i nawet zapłoną, ale krótko (pewnie nieszczelny). Na razie stwierdziłem, że muszę wymienić tłok pompki, ale pewnie stosowne byłoby wymienić większość uszczelek. Na vest.pl dostępne są zestawy naprawcze do Petromax HK 350/500 oraz Petromax HK 150. Nie wiem który będzie właściwy, jak to stwierdzić? Jak długo powinna świecić lampa szczelna na jednym pompowaniu do ciśnienia pracy?


Załączone pliki Miniatury
           
#2
To jest duża lampa, więc do HK500.
#3
najpierw podokręcaj wszystko w lampie i sprawdz szczelność,zobacz czy da się reanimować tłoczek skorzany ( z reguły da się) w tej lampie części z kompletu kit przekroczą jej wartość
Viribus unitis
#4
Wszystko wskazuje na to, że ciśnienie spada z powodu nieuszczelnionego rapida, uszczelka zamykająca rapid jest twarda, jak plastik, to chyba nie powinno tak być?

Kupiłem też siatki do HK500 i chyba za duże siatka sięga aż do rurki od nerki, czy tak powinno być?
#5
Oczywiście, guma z czasem się starzeje i robi się twarda.Wymień uszczelkę i problem powinien zniknąć.Siatka podczas wypalania kurczy się.Wypal prawidłowo siatkę i zobaczysz że wszystko będzie ok.
#6
Co znaczy wypal siatkę prawidłowo?
#7
Najpierw wypal ją za pomocą spirytusu a jak już się 'spali' odpal lampę. Wtedy siatka się ostatecznie uformuje.
#8
Przy wypalaniu siatki ja zdjmuje top komin co by się niepotrzebnie nie okopcił
#9
W można zdejnować tak jak pisze Sebka, ale jak już wypalisz siatkę i zostawisz lampę na pewien czas to sadza się wypali.
To tylko tak informacyjnie. Smile
#10
(01-04-2022, 13:09)sebka34 napisał(a): Przy wypalaniu siatki ja zdjmuje top komin co by się niepotrzebnie nie okopcił

Od wewnątrz się wypali lecz z że zewnątrz już nie. Przed głównym odpaleniem lampy jak przygotowuje ją do użytku to oczywićcie zakładam.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości