Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wypalanie siatki
#11
Tak Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#12
(02-11-2013, 20:29)Pesticidum napisał(a): Owe korytko to inaczej nazywana nerka???

Albo inny pojemniczek.
Ja u siebie zastosowałem zwykłą zakrętkę do słoika. Za tym rozwiązaniem przemawia większa niż nerki pojemność na płyn ognisty.
#13
Można z podgrzewacza wyciągnąć wkład i też się na nereczkę nadaje. A siatkę wypalaj tak, żeby było dobrze - można zapałką, można na rapidzie, można na nerce Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#14
Można też posilić się wytłoczką od świeczki. Ma dużą pojemność i idealny rozmiar Smile

   

1...2....3... moje szczęście... Takie zbieżności myśli nie mogą być przypadkowe. Idę zagrać w totka
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#15
Ile głów tyle rozwiązań. Ważne że wszystkie sprawdzone i przydatne. Dzięki.
#16
Hehe Smile Traf tą szóstkę - niech trochę ładnych lamp w PL przybędzie Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#17
Ja wypalam również nad nerką lub czymś co ją zastępuje. Już nie pamiętam gdzie to czytałem, ale nowa siatka powinna być wypalona dokładnie w każdym miejscu. Samo podpalenie zapałką może nie wystarczyć*, bo nawet przy stosowaniu nerki, po jednym zalaniu, siateczka nie wszędzie jest dopalona, głównie w miejscu wiązania do brenera. Dlatego ja np. 3 krotnie napełniam nerkę.

*- oczywiście nie chcę tu niczego podważać, bo moja wiedza i doświadczenie jest niewielkie, ale dla zasady, upewnienia się, i świętego spokoju wolę wypalać dokładnie. A czy jest jakaś różnica, bo w końcu za chwilę działająca lampa i tak wszystko wypala i formuje, to cholera wie Tongue
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#18
Oj tam - niech każdy robi tak, żeby mu pasowało - w lampach gazowych używa się siatek tego samego typu, a nie ma tam miejsca na zabawy z podgrzewaczem i wszystko działa. To co się nie wypali od zapałki/nerki/rapida wypali się od samego płomienia lampy.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#19
Cytat:To co się nie wypali od zapałki/nerki/rapida wypali się od samego płomienia lampy.
No właśnie dlatego na sam koniec napisałem, czy w ogóle ma to jakiekolwiek znaczenie.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#20
Na fali ostatnich moich doświadczeń z kilkoma rodzajami siatek pojawiło się pytanie.
Czy można tak przeprowadzić proces wypalania aby siatka była np większa lub mniejsza??


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości