Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wypalanie siatki
#21
Czyli co "motyle" 400-500 najlepsiejsze?
#22
(11-03-2014, 19:53)rastuch napisał(a): Czyli co "motyle" 400-500 najlepsiejsze?

Dokładnie tak.
Wiesz, gdzie można takowe kupić?? Big Grin
#23
Na początek się przywitam, bo jestem tu nowy (chociaż zaglądam przynajmniej kilka miesięcy). Jestem Maciek prawie z Jeleniej Góry, od paru miesięcy (chyba) szczęśliwy posiadacz chińskiej kopii Petromaxa 500 (bez żadnych oznaczeń).
No ale do rzeczy. Przyszło wypalić kolejną siatkę (to już, albo dopiero czwarta w mojej karierze) i tu mamy problem. Koszulki cały czas takie same (Petromax 500), a koszulka wypaliła się na czarno - jak rozumiem pokryła się sadzą. Biały jest ok. 1-2 cm2 od spodu. Przez siatkę przechodzi ogień i pali się normalnym płomieniem. Dysza mieszalnika (to kolanko u góry) rozgrzewa się do czerwoności. Próbowałem kręcić śrubką regulacyjną, ale bez efektu - tzn. raz polało się paliwo po "sztycy gaźnika". Czy (i jak) można uratować siatkę, a przede wszystkim jak to można wyregulować? Jeśli to ma znaczenie to jako paliwa używam płynnej podpałki do grila.
Maciek
#24
Witaj , paliwo paliwu jest nierówne , kiedyś kupiłem rozpałkę do grilla która pali się tylko w lampie knotowej , na forum znajdziesz informacje o paliwach stosowanych w lampach ciśnieniowych . Na początek zaopatrz się w typową naftę świetlną , ja używam osobiście nafty z Castoramy Zibro . Jeśli na tym paliwie też będzie problem , przyczyny trzeba szukać gdzieś indziej , czyszczenie zbiornika , parownika , sprawdzenie dyszy i igły , odpowiednio długie wygrzanie parownika , a jak i to zawiedzie to zmiana lampy na bardziej profesjonalną . polecam px 829 w wersji wojskowej na początek przygody z lampami .Smile
#25
Witamy kolegę na forum, nowego członka Smile miło, rośniemy w siłę. Cóż ja używam nafty firmy PIKKO - bardzo dobra, ale niezbyt tania w Auchan kosztuje 6,90 PLN za 0,5 litra.

Mieszalnik zawsze rozgrzewa się do czerwoności tym się nie martw. Problem o którym piszesz zdarza się często i może być wile przyczyn.

Problem przechodzenia płomienia przez siatkę jest oznaką niewłaściwego wyregulowania lampy.

Pierwsze co bym zrobił to sprawdził czy mieszanka powietrza i zgazowanej nafty jest właściwa. Robi się to poprzez regulację dystansu pomiędzy dyszą parownika a mieszalnikiem. Dla PX-500 jest to wartość stała i określona. Teraz nie pamiętam ile to jest mm, sprawdzę i dam znać, ale może koledzy podpowiedzą szybciej, jak nie to na forum gdzieś jest post na ten temat. Kolejną rzeczą te regulacja przepustu mieszaki - w mieszalniku jest śrubka, otwórz przepust na maxa. Podczas rozpalania lampy próbuj regulować pokrętłem, zacznij od lekkiego świecenia, kolor żółty potem powoli rozkręcaj, sitaka powinna wypalać się na biało równomiernie.
#26
No tak, wczoraj się powymądrzałem a dziś wreszcie po 4 miesiącach renowacji odpaliłem swojego Px-2827 no i nie jestem zadowolony.

Założyłem siatkę z Pelamu 200-300, wypaliłem odpaliłem i pali owszem ale, ciemnożółtym światłem a nie jasno białym tak jak powinno. Regulowałem dystans pomiędzy dyszą a mieszalnikiem kluczem P-xa dla lamp 250 kluczem no i nic nie pomogło.

Czy ktoś wie co może być tego przyczyną?
#27
Zalej pb95 i zobacz-ale odpal z nerki
#28
Te lampy nie mają nerki tylko rapida.
#29
Wiem ze nie maja


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości