Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Tilley X246 Gold
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Zibro extra z castoramy. Na tyle rzadko odpalam Tilleye, że się jakoś nie przejmuje że im to zaszkodzi Smile Fakt, że trzeba je porządnie rozgrzać.
Jak kopci i źle się odpala to na 90% ma przypchaną dyszę sadzą.
(14-01-2014, 16:45)divemaster napisał(a): [ -> ]Jak kopci i źle się odpala to na 90% ma przypchaną dyszę sadzą.

Tu bardziej chodzi, że jest za zimna - parownik nie ma odpowiednij temperatury. Wtedy pali płynną naftę a nie jej opary a to daje sporo sadzy Wink
Faktem jest, że zapchana dysza też swoje robi.
Wczoraj wymieniłem siateczkę na TILLEY 164X. Niestety konieczność, poprzednia odrobinke się zaczęła krusyć i pojawiły sie wyłomy na powierzchni siateczki.
Tak sobie siedzę przy palącej się lampie i knuje. A knucie to daje następujące wnioski:
- Tilley wizualnie to bardzo urodziwa lampa
- można ją odpalać jako ciekawostkę
- nie nadaje się do codziennego użytkowania
- upierdliwa w odpalaniu

W/w są moimi przemyśleniami i nie koniecznie inni mogą sie z tym zgadzać Wink

Na tą chwię wypalam paliwo, przecieram ściereczką, myję szkło i odstawiam lampę na półkę. Niech się ładnie prezentuje i czeka na obiecane jej młodsze siostry - X246A i X246B Wink
No to stało się.
Młodsza siostra, tj X246A niebawem pojawi się u mnie i będzie wspolnie z posiadanym już Guardsman'em cieszyć oko wyglądem oraz światłem Big Grin
Stron: 1 2