Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Wypalanie siatki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Czyli co "motyle" 400-500 najlepsiejsze?
(11-03-2014, 19:53)rastuch napisał(a): [ -> ]Czyli co "motyle" 400-500 najlepsiejsze?

Dokładnie tak.
Wiesz, gdzie można takowe kupić?? Big Grin
Na początek się przywitam, bo jestem tu nowy (chociaż zaglądam przynajmniej kilka miesięcy). Jestem Maciek prawie z Jeleniej Góry, od paru miesięcy (chyba) szczęśliwy posiadacz chińskiej kopii Petromaxa 500 (bez żadnych oznaczeń).
No ale do rzeczy. Przyszło wypalić kolejną siatkę (to już, albo dopiero czwarta w mojej karierze) i tu mamy problem. Koszulki cały czas takie same (Petromax 500), a koszulka wypaliła się na czarno - jak rozumiem pokryła się sadzą. Biały jest ok. 1-2 cm2 od spodu. Przez siatkę przechodzi ogień i pali się normalnym płomieniem. Dysza mieszalnika (to kolanko u góry) rozgrzewa się do czerwoności. Próbowałem kręcić śrubką regulacyjną, ale bez efektu - tzn. raz polało się paliwo po "sztycy gaźnika". Czy (i jak) można uratować siatkę, a przede wszystkim jak to można wyregulować? Jeśli to ma znaczenie to jako paliwa używam płynnej podpałki do grila.
Witaj , paliwo paliwu jest nierówne , kiedyś kupiłem rozpałkę do grilla która pali się tylko w lampie knotowej , na forum znajdziesz informacje o paliwach stosowanych w lampach ciśnieniowych . Na początek zaopatrz się w typową naftę świetlną , ja używam osobiście nafty z Castoramy Zibro . Jeśli na tym paliwie też będzie problem , przyczyny trzeba szukać gdzieś indziej , czyszczenie zbiornika , parownika , sprawdzenie dyszy i igły , odpowiednio długie wygrzanie parownika , a jak i to zawiedzie to zmiana lampy na bardziej profesjonalną . polecam px 829 w wersji wojskowej na początek przygody z lampami .Smile
Witamy kolegę na forum, nowego członka Smile miło, rośniemy w siłę. Cóż ja używam nafty firmy PIKKO - bardzo dobra, ale niezbyt tania w Auchan kosztuje 6,90 PLN za 0,5 litra.

Mieszalnik zawsze rozgrzewa się do czerwoności tym się nie martw. Problem o którym piszesz zdarza się często i może być wile przyczyn.

Problem przechodzenia płomienia przez siatkę jest oznaką niewłaściwego wyregulowania lampy.

Pierwsze co bym zrobił to sprawdził czy mieszanka powietrza i zgazowanej nafty jest właściwa. Robi się to poprzez regulację dystansu pomiędzy dyszą parownika a mieszalnikiem. Dla PX-500 jest to wartość stała i określona. Teraz nie pamiętam ile to jest mm, sprawdzę i dam znać, ale może koledzy podpowiedzą szybciej, jak nie to na forum gdzieś jest post na ten temat. Kolejną rzeczą te regulacja przepustu mieszaki - w mieszalniku jest śrubka, otwórz przepust na maxa. Podczas rozpalania lampy próbuj regulować pokrętłem, zacznij od lekkiego świecenia, kolor żółty potem powoli rozkręcaj, sitaka powinna wypalać się na biało równomiernie.
No tak, wczoraj się powymądrzałem a dziś wreszcie po 4 miesiącach renowacji odpaliłem swojego Px-2827 no i nie jestem zadowolony.

Założyłem siatkę z Pelamu 200-300, wypaliłem odpaliłem i pali owszem ale, ciemnożółtym światłem a nie jasno białym tak jak powinno. Regulowałem dystans pomiędzy dyszą a mieszalnikiem kluczem P-xa dla lamp 250 kluczem no i nic nie pomogło.

Czy ktoś wie co może być tego przyczyną?
Zalej pb95 i zobacz-ale odpal z nerki
Te lampy nie mają nerki tylko rapida.
Wiem ze nie maja
Stron: 1 2 3