Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Eksplozja primusa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Tu zgodzę się z Tobą naftowe są bezpieczniejsze .Benzynowe sprzęty wymagają napewno większej dbałości o ich stan techniczny , ale nie jest tak , że prawidłowo użytkowane będą same wybuchać , połowa ameryki z nich korzysta i pewnie gdyby często wybuchały , prawnicy poszkodowanych puściliby Colemana z torbami . Póki co pozostaję przy nich , no chyba , że coś wysadzę w powietrze Smile
Niby tak, ale szczyżonego Pan Bóg szczyże.
Ja w bendzyne nie wchodzę i już.
Co prawda to prawda, nie raz mi się już lampa ciekła i tu i tam i jakoże była naftą napędzana nic się nie zapaliło i łatwo się zgasiło - plama była a jakże Smile

Ciekawa historia, i czyta się z zapartym tchem Smile akcja się rozwija jak w "thrillerze" i ciekawość zżera jaki będzie finał rozruch kochera - całe szczęście nic się nie stało oprócz niemożności napełniania worków piachem Smile, więc jak to na forum już padło, benzynie mówimy NIE, nawet drukowanymi literami.
Swego czasu tez uzywalem benzyny do palenia w kuchenkach naftowych, pozniej jak bardziej poznalem zasady dzialania, to az sie dziwie ze mi nie pierdyknelo Smile
A ja w rosyjskich kuchenkach typu szmel czy prymus dalej palę benzyną ekstrakcyjną - ta to jest dopiero lotna - na razie jeszcze żyję - odpukać...
Przyłączam się do wyznania KOGO.
We wspomnianych sprzętach palę i ja, ale zwykłą Pb95.
Bo "te "sprzęty są fabrycznie stworzone do benzyny - zawór bezpieczeństwa itp.
Poza tym przy "normalnym" użytkowaniu i serwisowaniu jakiegokolwiek sprzętu na PB95 wsio winno być ok.

To tak jakbyście chodząc np. po Warszawie dostali w pysk 3 razy na Młocinach to byście stwierdzili, że Praga jest bardzo bezpieczna a za to Młociny to strach się bać. Smile

To co przeżył HansDKW to książkowy przykład bleve wraz z firejetem . Trzeba uważać na odłamkowanie. Benzyna która znalazła się pod kuchenka napędzała cały proces a mosiężna obudowa doskonale przewodziła ciepło. Dla bardziej zgłębiających temat podsyła filmik i foto na czym to wszystko polega


Stron: 1 2