Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Aladdin 21C
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Właśnie zrobiłem sobie mały prezent. Może nie ciśnieniowy ale w 100% naftowy i to siatką Big Grin

Alladin 21C, lampa w tej wersji produkowana od maja 1963 do grudnia 1969.
Po przeglądzie wynika, że wszystko jest na miejscu. Galeria kompletna, szkło całe, oryginalne i na 95% z epoki. Brak jest tylko siatki, ale to drobiazg.

Już się nie mogę doczekać jak lampę odpalę.
Ale zazdroszczę! Uwielbiam Alladiny! Szukam jakiegoś stołowego z dużym kloszem. U nas siatka to 70 pln + transport Sad A pochwal się gdzie ją pozyskałeś?
Dzisiaj na targu staroci w Lublinie.
Juz miesiąc temu ją zauważyłem jednak dopiero dzisiaj kupiłem. Miałem dzięki temu czas na poduczenie się jak te lampy są zbudowane, popatrzyłem też jakie są ceny części zamiennych.
O zakpuie, poza faktem że to Aladdin, przesądziło to, że niczego nie brakowało.
Genialne lampy! Siatkę masz upatrzoną? Coś ciekawego jeszcze na giełdzie wypatrzyłeś? Już kilka razy wybierałem się na giełdę do Lublina, ale zawsze coś na drodze stanęło.
Siatkę to bym chciał mieć już w ręku najpóźniej w środę. Na teraz typuję vest.pl - jutro się do nich odezwę i dowoem się więcej. Jak nie oni to tylko pelam lub conrad, chociaż co do tego ostatniego nie mam pewności czy ma te siatki.

A co do interesujących przedmiotów to królują knotówki jeśli chodzi o lampy naftowe. Czasem da się wypatrzeć jakąś kuchenkę.
Ja akurat szukam konkretnych rzeczy więc inne ignoruję i nie staram się ich pamiętać.

A jak już Ci nic nie stanie na drodze i wybierzesz się do Lublina na targ staroci to daj znać Smile
Wybieram się co miesiąc i jakoś dotrzeć nie mogę. Do Rzeszowa czasami zaglądam, ale tak jak mówisz, głównie knotowe panują.
To samo jest na Kole w Warszawie, same knotówki, póki co, może pewnego dnia ... także gratuluję koledze znaleziska Smile
Happy birthday Czarek, 2 days ago Shy

Looking at this:

https://www.aladdinlamps.co/shop/media/p...del21c.pdf

What parts do you need? Flamespreader and Lox-on-Mantle?

Is your glas-chimney screw on or is it just pressed Down in the gallery?

Mikolaj
I need only mantle. Everything else is on place Smile
My glass is a screw type.
Ladny, mnie zawsze te Aladdyny urzekaly, trafil mi sie kiedys kompletny z siateczka i czerwonym kloszem, stoi w Polsce na honorowym miejscuSmile
Stron: 1 2