Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
petromax 826 tuningowany na spiryt
#1
                Witam.
Kupiłem niekompletną ruinę petromaxa 826 brąz niklowany. Po dokładnych oględzinach stwierdziłem że na szybko nie da się go odbudować do wersji oryginalnej w 100%. Jako fanatyk paliw alternatywnych podjąłem decyzję o przebudowie a właściwie budowie i kompletacji odmiany spirytusowej. Po czasie okazało się że podjęta decyzja była strzałem w dyszkę.
Decyzja jest to do roboty. Zacznę od końca a właściwie od dołu. Do zbiornika poszły podkładki sprężynowe,biodiesel i szejkowanieWink okazało się że denko popękane zmęczeniowo. Lutujemy-cieknie,znowu lutujemy- cieknie i tak wiele razy. Decyzja wylewka żywiczna ( epidian 55). Trochę klepania od wewnątrz i zbiornik gotowy. Chwila zastanowienia czy zrywać nikiel i puścić na brąz ale mi się nie chciało, został w porysowanej wersji org. Pokrętka kompletna szczelna. Dorabianie zaślepki rurki gaźnika, popychacza iglicy, dobór oringów. Czyszczenie parownika i dobór siatki zwiększającej odparowanie spirytu. Prze kalibrowanie dyszy paliwowej. W miedzy czasie przyszły brakujące elementy; szkło , manometr, osłona górna. Zostało mi dorobienie gaźnika spirytusowego, brakującego kabłąka uchwytu i pompka która była nie kompletna. Zregenerowałem zaworek a pompkę zrobiłem w wersji o-ringowej.
No i przyszła chwila na którą czekałem odpalamy. Prawie bez pudła trzeba było tylko dobrać bardziej precyzyjnie średnicę dyszy i tak w wielkim skrócie przebiegła budowa tej lampki.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#2
Super robota Smile Jak kalibrowałeś dyszę? Tutaj jest parę fajnych pomysłów jak podejść do tematu: http://www.lampenmaxe.de/spiritus.php Pokaż zdjęcia spodu z pęknięciami - mam właśnie na biurku 826 z popękanym spodem i zastanawiam się czy lutować, czy zalać POR15.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#3
Link który podałeś technicznie jest poprawny. Osobiście wolę siatkę miedzianą od pakuł w parowniku i ważne info nie należy rezygnować z iglicy w dyszy przy stosowaniu paliw spirytusowych jest od czasu do czasu potrzebna do usunięcia gromadzonych się na krawędzi dyszy ,, śmieci" zawartych w naszych paliwach. Dysze kalibruję drutem stalowym o średnicy takiej jaką chcę uzyskać finalnie, zeszlifowanym jednostronnie na mały skosik na końcu roboczym.
Co do denka masz fotę ( w załączniku). Dzisiaj już bym nie lutował tylko zalewał. Ale próbować (lutować) się powinno. Stosując paliwa spirytusowe lampka pracuje poprawnie przy ciśnieniu 1 bar które generowane jest samoistnie podczas pracy przez parownik. Praktycznie pompowanie(oprócz dosłownie paru ruchów na start) staje się zbędne dzisiaj nie przerabiałbym tłoka pompki na o-ringowy.
Pozdrawiam.


Załączone pliki Miniatury
   
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#4
(04-05-2013, 13:46)michal napisał(a): Super robota Smile Jak kalibrowałeś dyszę? Tutaj jest parę fajnych pomysłów jak podejść do tematu: http://www.lampenmaxe.de/spiritus.php Pokaż zdjęcia spodu z pęknięciami - mam właśnie na biurku 826 z popękanym spodem i zastanawiam się czy lutować, czy zalać POR15.
Co to jest POR 15? Bo też mam popękany zbiornik w Bialladinie i wolałbym polutować i zamalować zbiorniczek. Jak jednak lutowanie nie wyjdzie to wolałbym coś innegoSmile
#5
POR15 Tank Sealer http://www.por15.com/US-STANDARD-TANK-SE...tinfo/TSG/ to uszczelniacz do zbiorników. Zestaw do uszczelniania składa się z trzech składników - pierwszy do odrdzewnia/wyczyszczenia środka (MarineClean), drugi do przygotowania powierzchni pod uszczelniacz (MetalReady) a trzeci to sam uszczelniacz (TankSealer). Wiele osób na świecie naprawia tym nieszczelne zbiorniki w lampach ciśnieniowych http://www.classicpressurelamps.com/foru...h/1/#25713 jest to sprawdzony i bardzo dobry produkt, niestety nie tani i w PL nie do kupienia. Ja zamawiałem w Austrii cały zestaw tutaj: http://www.por15.at/html/tanksetm.php bez żadnych problemów, nawet do mnie zadzwoniła z Austrii miła pani mówiąca po Polsku, w celu potwierdzenia zamówienia. Niestety sam uszczelniacz po otwarciu nadaje się do użycia tylko przez kilka godzin, ale pozostałe składniki można spokojnie po użyciu oczyścić przez gazę i wykorzystać ponownie do czyszczenia. Niezależnym produktem godnym polecenia z tej firmy jest MarineClean - do szyszczenia syfów i starego paliwa ze starych lamp - wchodzi on w skład zestawu.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości