Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
powłoki chrom i mosiadz (renowacja)
#1
   
b..dobry płyn do czyszczenia powłok mosiężnych i chromowanych w lampach ciś.Sposób użycia ,włos szczoteczki od zębów obcinamy do połowy,
zanurzamy w plynie i czyścimy powierzchnie, aż do zmiany koloru płynu na czarny,nastepnie wycieramy do sucha ścierka,uwaga nie zmywamy wodą,.
Wersja przyspieszona ,bierzemy watę stalowa,najcieńsza ,nakladamy płyn i delikatnie pocieramy powierzchnie.Plyn dostępny w WB.
Viribus unitis
#2
Możesz pstryknąć fotkę ze składem?
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#3
poj. 250 ml ,nie ma podanego skladu ,łatwopalane,ale myśle, że 2oo lat tradycji czyszczenia metalu mówi samo za siebie.
Viribus unitis
#4
Wydaje mi się, że tradycja tak jak w przypadku Petromaxa może niewiele gwarantować. Sad
#5
Pytam dlatego, że słynne Brasso też świetnie czyści mosiądz, ale zawiera w składzie amoniak, który powoduje pękanie mosiądzu na dłuższą metę.
Tutaj trochę info http://en.wikipedia.org/wiki/Season_cracking

Może kolega Alenstein jako rezydent Wysp mógłby się dowiedzieć jak to wygląda cenowo i czy dało by się przywieźć parę butelek do PL?
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#6
najwyżej jak się nie nada do polerki to zgodnie ze słowiańska tradycją wypijemy Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#7
(16-05-2013, 10:17)Tyrell napisał(a): najwyżej jak się nie nada do polerki to zgodnie ze słowiańska tradycją wypijemy Smile
Wot, mołodiec! Big Grin

Poza zieloną pastą ćwiczyłem ostatnio:
wosk żółwiowy Wink

Na forach motocyklowych dobrze piszą o Autosolu...
#8
Michal a ja wlasnie ciebie chcialem zapytac czym tak doczysciles swojego Pmx 826? Mam tu taki specyfik ale on jest do polerki, nie czyszczenia, nie podam teraz nazwy bo stoi w szopie, pamietam tylko ze puszka jest czerwonaSmile A ja wlasnie wyjezdzam do Polski na wymarzony urlop i do zabrania nastepnego Pmxa do renowacji, w poniedzialek lub wtorek wystawiam Tilleye do licytacji, czlonkom forum upustSmile
#9
Tego 826 co wrzucałem na forum nie czyscilem - był w zbyt kiepskim stanie. Zjechalem całość papierem ściernym i polerowalem.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#10
Gotowanie w roztworze kostki od zmywarki rozpuściło mi chrom/nikiel więc zamiast polerować może najpierw ugotować?
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości