Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax 827 HK250
#1
Dzięki uprzejmości Piotra stałem się posiadaczem pięknej, błyszczącej 250.
W załączeniu zdjęcia lampy w stanie spoczynku - autorstwa Piotra.

Jako, że nie lubię jak lampa stoi i nie świeci trzeba było ją odpalić. Z racji, że szkło oryginalne delikatnie było 'ukruszone' kupiłem nowe. Wymieniony zaworek tłoczka i udrożniony rapid. Reszta w stanie wręcz idealnym. Siatka to FARGO 300-400CP opisywana w wątku: http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...300-400-CP

No i kolejna lampa cieszy ciepłem i światłem Smile
Teraz właśnie pracuje i wypala naftę zalaną do zbiornika Smile


Załączone pliki Miniatury
                       
       
#2
Ładne lampiszcze, gratulacje z nabytku Smile, a tak między wierszami, który to rocznik? Po rapidzie to wygląda na lata po 60-te.
#3
Na spodzie ma cyfry 4324.
Jak ktoś może to na szybko rozkodować był bym wdzięczny. Ewentualnie sam później to zrobię.

OK, mam.
1962 rok,43 tydzień tego roku, czwartek.
#4
250 są moim zdaniem najładniejsze z PX tego typu. Ładny sprzęcik - a na jakiej nafcie paliłeś? Tak z ciekawości?
Skype: kogo..
#5
Tosaine - paliwo do piecyków naftowych.
Ta nafta z wojska ma bukiet bardzo zbliżony do diesel'a no i nie za bardzo nadaje się do palenia w pomieszczeniach. Dlatego taki wybór.
#6
Po policzeniu tygodni dokładna data produkcji to: 04.10.1962r.
#7
Co do tygodnia to rozumiem, ale jakiego klucza użyłeś do rozszyfrowania roku?
#8
Ostatni rozdział z tego pliku: http://lampycisnieniowe.pl/forum/attachment.php?aid=44
Przyjąłem rok 196x jak to tam zasygnalizowano.
#9
Dosłownie dwa dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem kolejnej pięknej 250-tki.
Lampa w stanie bardzo dobrym, szkło oryginalne. Nawet pudełko jest ale spier.... Z resztą widać to na zdjęciach. Dodatkowo, co nie często ma miejsce, dostałem w komplecie instrukcję Smile
Odpalanie niebawem Smile

Czy ktoś może ma sposób jak pozbyć się tej szarej/brązowej taśmy z pudełka? A może powinienem zapytać czy w ogóle jest to możliwe?


Załączone pliki Miniatury
               
#10
Spirytus rozpuszcza klej od taśmy.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości