Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Fajna kuchenka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Czas na trochę prywaty. Polecam moją aukcję na allegro Smile

http://allegro.pl/polska-kuchenka-naftow...53745.html

[Obrazek: 3691853745]
Fajny komplet.
Taki bardziej turystyczny Wink
Warto obserwować tą aukcje, któż to wie, może się uda Big Grin
Piotrze, to akurat cos co lubie, ale czy ona ma jakas nazwe? o ile pamietam to wojskowe byly mosiezne i bardziej zaokraglone na krawedziach, takie typowe prymusy a ta jest bardziej nietypowa, czy ona jest cynkowana? czemu ma taki kolor?
Zbiornik jest stalowy, być może pokryty jakimś białym metalem. Przyjrzę mu się jak będę miał go pod ręką. Generalnie wszystkie części oprócz dysz i palników są stalowe.
Na tej nie ma żadnych napisów, ale miałem kiedyś identyczną, w której była kartka z instrukcją użytkowania i opisem zawartości. Z tego co pamiętam było tylko napisane, że kuchenka typu "prymus". Na pewno żadnego oznaczenia lub modelu, co mogłoby wskazywać na jej militarne przeznaczenie, raczej nie do handlu.
Powiem szczerze ze stalowego "primusa" tego typu to jeszcze nie widzialem, oczywiscie nie mowie o pozniejszych robionych z nierdzewki.
Zupełnie zapomniałem o tej kuchence. Więc, po sprawdzeniu zdaje się, że wszystko jest ocynkowane, ale ciężko stwierdzić na 100% bo całość jest pokryta zabezpieczającym smarem.

(08-11-2013, 01:06)alenstein napisał(a): [ -> ]o ile pamietam to wojskowe byly mosiezne i bardziej zaokraglone na krawedziach, takie typowe prymusy a ta jest bardziej nietypowa, czy ona jest cynkowana? czemu ma taki kolor?

Kolory na zdjęciu mocno kłamią, ale robiłem na szybko z lampą błyskową. Kuchenka jest stalowoszara, żółta plama to odbite światło żarówki, białe ślady to prawdopodobnie smar, który odbił światło.