Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Petromax czy Mannesmann
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Poszukuję porady. Mam możliwość kupić dwie lampy. Mogę tylko jedną. To będzie moja pierwsza naftówka ciśnieniowa

Co wybrać Petromax 829 Rapid /używka/ czy Mannesmann /nowa/ ?

Do tej pory używałem benzynówek.
Witaj . Na twoim miejscu kupiłbym używanego Petromaxa , niemniej jednak kupując używaną lampę , musisz liczyć się z tym , iż będzie ona wymagała przeglądu , serwisu i polerki . Kupując natomiast nowego chińczyka , raczej zadziała bez problemowo , aczkolwiek jak długo popracuje , to już inny temat . Na forum znajdziesz mnóstwo informacji na temat Petromaxa 829 , dostępność części zamiennych jest w Polsce .
Tylko Pmx 829. Smile
(01-08-2019, 08:41)pikey napisał(a): [ -> ]. Kupując natomiast nowego chińczyka , raczej zadziała bez problemowo
Ten chincxyk to klon kopia czy tylko wzorowany. Pytam w zakresie możliwości stosowania czesci zamiennych od petromaxa do chińczyka?
Chodzą słuchy, że części pasują.
Mimo, że mam jednego chińczyka (Anchor'a) to jeszcze tego nie zweryfikowałem.
Chińczyk to klon Petromaxa 829 , więc części zamienne będą pasować . Zbiornik paliwa w chińczyku jest stalowy , musisz się liczyć z tym , że kiedyś zacznie rdzewieć . Osobiście wolałbym starego Petromaxa najlepiej w wersji wojskowej tzw bundesmax , są dostępne na portalach ogłoszeniowych , jak ci się nie spieszy z zakupem to poczekaj na odpowiedni egzemplarz .
Hm. Ten Petromax to ten z nowych. Nie jest stary. Wyglada na takiego w doskonałym stanie.

Hm. Ten Petromax to ten z nowych. Nie jest stary. Wyglada na takiego w doskonałym stanie. Jednak moje watpliwosci biora sie stad ze czytałem ze te nowe to nie sa jednak tak dobre.... mam sie bac czy jednak firma to firma?
Nowe Petromaxy produkowane są w Chinach . Jakość gorsza od starych egzemplarzy , ale lepsza od chińczyka no name . Dlatego proponuję Ci poszukać okazu wojskowego z lat 50 do 80 .