Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Petromax 827 HK250
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Dzięki uprzejmości Piotra stałem się posiadaczem pięknej, błyszczącej 250.
W załączeniu zdjęcia lampy w stanie spoczynku - autorstwa Piotra.

Jako, że nie lubię jak lampa stoi i nie świeci trzeba było ją odpalić. Z racji, że szkło oryginalne delikatnie było 'ukruszone' kupiłem nowe. Wymieniony zaworek tłoczka i udrożniony rapid. Reszta w stanie wręcz idealnym. Siatka to FARGO 300-400CP opisywana w wątku: http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...300-400-CP

No i kolejna lampa cieszy ciepłem i światłem Smile
Teraz właśnie pracuje i wypala naftę zalaną do zbiornika Smile
Ładne lampiszcze, gratulacje z nabytku Smile, a tak między wierszami, który to rocznik? Po rapidzie to wygląda na lata po 60-te.
Na spodzie ma cyfry 4324.
Jak ktoś może to na szybko rozkodować był bym wdzięczny. Ewentualnie sam później to zrobię.

OK, mam.
1962 rok,43 tydzień tego roku, czwartek.
250 są moim zdaniem najładniejsze z PX tego typu. Ładny sprzęcik - a na jakiej nafcie paliłeś? Tak z ciekawości?
Tosaine - paliwo do piecyków naftowych.
Ta nafta z wojska ma bukiet bardzo zbliżony do diesel'a no i nie za bardzo nadaje się do palenia w pomieszczeniach. Dlatego taki wybór.
Po policzeniu tygodni dokładna data produkcji to: 04.10.1962r.
Co do tygodnia to rozumiem, ale jakiego klucza użyłeś do rozszyfrowania roku?
Ostatni rozdział z tego pliku: http://lampycisnieniowe.pl/forum/attachment.php?aid=44
Przyjąłem rok 196x jak to tam zasygnalizowano.
Dosłownie dwa dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem kolejnej pięknej 250-tki.
Lampa w stanie bardzo dobrym, szkło oryginalne. Nawet pudełko jest ale spier.... Z resztą widać to na zdjęciach. Dodatkowo, co nie często ma miejsce, dostałem w komplecie instrukcję Smile
Odpalanie niebawem Smile

Czy ktoś może ma sposób jak pozbyć się tej szarej/brązowej taśmy z pudełka? A może powinienem zapytać czy w ogóle jest to możliwe?
Spirytus rozpuszcza klej od taśmy.
Stron: 1 2