Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
współczesne pokrętło do Petromaxa
#1
Ostatnio kupiłem na pelam.de czarne pokrętło do otwierania igły i końcówkę na tłoczek od pompki. Jedno i drugie jest paskudne, nie podoba mi się ani trochę.Sad

Paskudny chiński wyrób bez napisów i kiepsko wykonane. Angry
To tak ku przestrodze. Te niebieskie gałki w tej samej cenie są o wiele lepiej wykonane tylko nie ten kolor.
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#2
Zrób może zdjęcia swoich i wstaw. Wink
Wiadomo, że stare części są o niebo lepsze niż nowe. Jak sam piszesz chińszczyzna.
#3
Na pocieszenie zamieszczam "Moja mała blondyneczka" po Chińsku Smile

"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#4
Dlaczego używano dwóch kolorów? Czy one coś oznaczają? W Bundesmaxie mam niebieski uchwyt pompki (z napisem Germany) i rapid a pokrętło jest czarne i to na dodatek bez żadnej sygnatury. Rozumiem, że ktoś wymienił pokrętło, jednak większość Bunesmaxów ma części czarne a nie niebieskie. Czy chodziło o rodzaj paliwa? Niebieski - nafta a czarny benzyna? Ktoś mnie może oświecić?

BR,
Maciek
#5
Ja mam i taki i taki (kolory rapida i pokrętła w lampie identyczne).
Zastanawiało mnie to, ale nie aż tak aby temat bardziej zgłębiać. Ale może trzeba Wink
W lampie z parownikiem z obręczą mam kolor czarny, w lampie z parownikiem prostym mam kolor niebieski. Mogło by to jakoś sugerować rodzaj paliwa, z tym że odwrotnie niż napisałeś - niebieski benzyna a czarny nafta. Ale czy tak faktycznie jest??
#6
Ja mam podobnie jak Czarek. Bundesmax z helisą ma wszystkie elementy teoretycznie czarne. W dobrym, słonecznym świetle wyraźnie widać, że są jednak ciemno brązowe. W Bundesmaxie z parownikiem benzynowym mam elementy niebieskie. Jednak nie są jaskrawo niebieskie, jak w przypadku współczesnych Petromax PRC. Jest to bardzo ciemny niebieski, który na pierwszy rzut oka, bez specjalnego sprawdzania odcieni, wydaje się również czarny.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#7
Czyżby to jakaś zasada?
#8
Dostalem na zapas od kolegi 2 kompletne tloczki do PX dluzszy?brazawe pokretlo z napisem ! I drugi czarny bez napisow napewno od Geniola bo takie mam w swoim z 1962roku.Skad potem Ten kolor niebieski lub czerwony ? Moze ktos Nas oswieci?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości