Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siatka - TILLEY 164X - 300HK
14-01-2014, 22:26
Siatka - TILLEY 164X - 300HK
Wraz z lampą Tilley X246 dostałem od sprzedającego jedną nowa siateczke Tilley 164X. Teraz moje odczucia:

- daje światło w wyraźnie żóltym zabarwieniu
- trwałość wręcz legendarna - transport z belgii via poczta belgijska i polska (oraz transport pomiędzy państwami najprawdopodobniej lotniczy) jej nie uszkodził
- wielkość po wypaleniu - ciekawy kształ z racji dwuotworkowości Wink
- po wypaleniu spirytusem potrzebyje pewnego czasu na odpalonej lampie aby się ostatecznie ukształtować

Daje bardzo przyjemne światło o przyjemnym naturalnym kolorze. Oczy sięnie męczą.

Dodatkowo, w Polsce ciężka do dostania o ile wogóle jest to mozliwe. Najpewniejsze źródło to Anglia. Cena wychodzi w okolicach 10-14 zł za sztukę. Czy warto - niech każdy to oceni.

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2014, 22:37
RE: Siatka - TILLEY 164X - 300HK
Umówmy się, że w kwestii trwałości odnośnie transportu nic u nas nie pokona Butterfly'a i Anchor'a Smile - przy nich droga Belgia - Polska to pikuś. Ostatnio moja paczka Anchorów przyszła z Japonii, więc miała w ogóle na około Smile i żadnych uszkodzeń Smile

Jeszcze jedno zdjęcie wrzucam, bo to ebayowe jakieś małe Smile

Załączone pliki Miniatury

Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-01-2014, 22:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2014 22:44 przez CZ@rek.)
Ja miałem na myśli siateczkę wypaloną założoną w transportowanej lampie. Po jej odpakowaniu lampa została odpalona, co z resztą widać na zdjęciach w poście http://lampycisnieniowe.pl/forum/Thread-...74#pid3974 - działała poprawnie Smile
Nie pisałem o transporcie zapakowanych w folie niewypalonych siateczek.
14-01-2014, 23:08
A to przepraszam - faktycznie niezłą drogę wytrzymała, ale fakt - dwuotworówki lepiej znoszą transport Smile

Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
14-01-2014, 23:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2014 23:12 przez CZ@rek.)
To prawda. Są zdecydowanie lepiej usztywnione przez parownik w porównaniu do swobodnie zwisającej z brennera.
15-01-2014, 16:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2014 16:54 przez divemaster.)
Ja stosuję do tej lampy siatki od lampek gazowych. Pasują idealnie świecą tak jak opisano w pierwszym poście - ładnieSmile

serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Lampy Ciśnieniowe | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS