Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renowacja mojego P-x 829 Bundeshwer
#51
Przecież to normalne, że tam gdzie jest zgrubienie to nie świeci tak jasno jak tam gdzie dociera i spala się mieszanka paliwa z powietrzem. Tak ma być.
Nie ma się nad czym tu się zastanawiać...
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#52
Właśnie skończyłem (prawie) zabawę z kupionym niedawno P-x 829B. Ale mam problem z zaworkiem pompki. Przy pompowaniu nafta po prostu wlewała się do pompki, a sam skórzany tłoczek był maleńkimi skokami wypychany. Z początku myślałem, że to wina słabego dokręcenia i ołowianej uszczelki, więc 'doprałem' bardziej. Nic, nadal nafta się pomału zbierała, więc padło na źle pracującą uszczelkę gumową. Osuszyłem wacikiem zaworek, żeby widzieć którędy cieknie, ale okazało się, że już nie leci, choć trochę nafty zalegało w otworku, który zamyka gumowa uszczelka. Oczywiście żadnego pompowania od momentu osuszania nie wykonywałem. Lampa napompowana do czerwonej kreseczki na manometrze i trzyma ciśnienie. Dzisiaj już drugiego podejścia z pompowaniem robił nie będę i się nie przekonam, więc zapytam czy pracująca uszczelka gumowa ma szansę się dopasować, czy rozbierać od razu zaworek i wymienić części, ale prawdę powiedziawszy na jakie skoro uszczelka, jak i sprężynka są nowe... Huh Na zasadzie a może za drugim skręceniem zadziała? To wina chińczyków i ich g***ianej sprężynki. Angry

Pozdrawiam
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#53
Mi się raz zdarzyło, że zaworek się zawiesił, ale w ten sposób, że nie było można powietrza wtłoczyć. Problemem okazały się zanieczyszczenia, których Ty pewnie nie masz w nowym elemencie.
Skype: kogo..
#54
Ehh, coś jest nie tak z tym zaworkiem. Dzisiaj 2 razy dawałem inną sprężynkę (stare niemieckie części) i dalej to samo. Przy pompowaniu nalewa się do środka. Po napompowaniu i osuszeniu widać, jak minimalnie nafta zbiera się w otworku zaworka. Muszę skombinować jakąś mocniejszą sprężynkę. Może to coś da...
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#55
W takim razie założyłbym nowego oringa pod całym zaworem. Odnośnie sprężyn poszukaj w dozownikach np. Płynu do mycia rąk - są nierdzewne i już używałem ich ale jako te na sztycy (ta, która uderza w nakrętkę od strony bakielitu).
Skype: kogo..
#56
Sprężynki skombinowałem, ale i tak skończyły mi się uszczelki ołowiane, a że zapowiadało się na zakupy w pelam.de, to kupiłem wszystkie graty i cały zawór pompki. Ten ma jakieś uszczerbienia na końcówce, którą zatyka uszczelka i być może tamtędy dostaje się nafta. Zobaczy się po wymianie całości.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#57
Wymieniłem na nowy zawór i działa. Big Grin Teraz pozostaje mi tylko popracować nad efektem 'halo', bo jest minimalnie zauważalny. No chyba, że mi się zdaje, bo tak na pierwszy rzut oka nic nie widać. Dopiero jak się popatrzy na element #34, ten w który wkręcamy brenner, to łażą po nim jakby cienie. Wszystko spowodowane zapewne płomieniem idącym w górę. Nie miałem czasu niestety palić lampy dłużej i nie wiem, czy np. fajka grzeje się do czerwoności, etc.
[Obrazek: petromax_148.jpg]

Druga sprawa, to ciekawostka. Na zdjęciu widać 2 uszczelki ołowiane do parownika (górny, prawy róg). Jedną standardową uszczelkę zaworka pompki do kupienia na pelamie czy z zestawu naprawczego (prawy dolny róg) i dziwnie duża uszczelka zaworka pompki, którą dostałem razem z nim. Uszczelka jest jak widać duża i 2x grubsza od tej standardowej. Dlaczego nie sprzedają takich fajniejszych? Dziwne.
[Obrazek: ecde3b462c1eab3bgen.jpg]
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#58
Inny producent, inna prasa??
Obecnie oferowane uszczelki ołowiane jakieś ubogie w materiał są. Wink
#59
Te części zamienne z nowych zestawów naprawczych nie robią szału. Po zakupie jednego zestawu stwierdziłem, że to co da się starego naprawić trzeba naprawić. Nowe części tylko w ostateczności. Niestety czasami nie ma wyjścia coś dokupić.
Skype: kogo..
#60
Dzisiaj testowałem lampę dłużej. Mam drobny wyciek z elementu #107 w miejscu wkręcenia w parownik. Trzeba będzie uszczelnić jakąś pastą miedzianą. Mocniej się tego wkręcić nie dało.
[Obrazek: petromax_115.jpg]

Druga sprawa, to efektu 'halo' jako takiego nie ma. Musiało mi się zdawać, albo jestem za bardzo wyczulony. Żadnych płomieni okalających siatkę. Nadal nie wiem, czy fajka się nagrzewa, bo tak naświetliłem oczy, że na co bym nie patrzył, to mi się świeciło. Tongue To sprawdzę następnym razem. Lampa nie świeci jednak jak powinna. Światło jest żółte zamiast rażąco białe. Fajka ustawiona na 14.2mm. Mam obstawiać dyszę? Taki objaw, to za dużo paliwa w stosunku do powietrza? Poniżej zdjęcia, gdzie jaśniejsza lampa, to oczywiście ta moja pierwsza. Na zdjęciach tak bardzo różnicy nie widać. Na żywo jest znacznie gorzej.

[Obrazek: 10358f4ccbc4af9dgen.jpg]
[Obrazek: 56b1441dedd4d11dgen.jpg]
[Obrazek: 1a8292bf1b533a8cgen.jpg]
[Obrazek: 0f101bb553d2f976gen.jpg]
[Obrazek: 179123774ca7c327gen.jpg]

PS. Przy dwóch odpalonych lampach w tej altance nie dało się wysiedzieć nawet w samej koszulce. Pot leciał z czoła po 10s. Smile
Pozdrawiam
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości