Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petromax Little Baby 900
#11
(10-11-2013, 23:06)michal napisał(a): Ten koszyk raczej nie wytrzyma temperatury twardego lutowania Sad

Dokładnie, rozpadł by się w trakcie. taki urok spękanego mosiądzu. Confused
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#12
Taka mała dygresja Wink

Tu hindus sprzedaje PMx'a 900:
http://www.ebay.com/itm/Rare-Antique-Vin...3a86cddd39
Cena nie z tej ziemi (2620USD). Chyba chce wydać cókę i zbiera na posag. Inaczej wysokości ceny nie da się wytłumaczyć.


Załączone pliki Miniatury
           
#13
A już myślałem, że może była (o czym nie wiedziałem Confused ) gold edycja Petromaxa, ale nieee bo to poczciwy wszystkim znany [Iron & Brass ].
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#14
To na pewno sztuka z zamku Maharadzy. Tego co pałaszował zupę z gałkami ocznymi a na deser wcinał małpi móżdżek Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#15
Jak ma ładną córkę (Hinduski potrafią być bardzo ładne) to przyjmę na wyposażenie gratis razem z lampą i bez posagu Smile

Co do mojej lampki. wstępnie wygląda tak jak na zdjęciach, i naprawdę zastanawiam się czy nie zakryć /wymienić tej opaski z otworami na taką bez otworów ?

Mam pytanie czy ktokolwiek na forum ma może taka lampę - jeśli tak poprosił bym o zdjęcia i wymiary tego blaszanego elementu pod daszkiem do którego mocowana jest fajka


Załączone pliki Miniatury
       
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#16
No to mam kompletną 900tkę, niestety dysza jest za duża i pluje taką ilością paliwa, że lampa zamienia się w kopeć buchający ogniem jak z parowozu.

Pasują części (w większości ) od współczesnej 150tki niestety nie wszystkie . Pasuje szkło, daszek, to co pod daszkiem. Inna jest średnica gwintu dyszy. Oryginał ma drobniejszy gwint i takiej dyszy nadal szukam.

Pytanie do pana od przeróbek na spirytus... może na tej dyszy lampa zadziałała by na spirytusie? ( zamiast średnicy 100 ma 500?) czy mimo wszystko to za dużo?

Zdjęcie lampy wkleję w międzyczasie...
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#17
Możesz spróbować awaryjnie reanimować starą dyszę. Weź przyłóż do wylotu dyszy punktak i kilkakrotnie uderz młotkiem, tylko z wyczuciem. Jest duża szansa, że uda się zasklepić wylot dyszy i będzie jako tako działać. Mnie pomógł ten sposób kilkukrotnie.

Co do spirytusu, to powinno zadziałać z za dużą dyszą. Musisz tyko bardzo ograniczyć dostęp powietrza.
#18
Też się zastanawiałem nad "zaklepaniem" tego otworu aby był mniejszy . Tyle że z tym "wyczuciem" siły nacisku młotka może być trudna sprawa
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#19
Dysza od 500 dla zasilania spirytem prawdopodobnie jeszcze będzie za mała , ale możesz spróbować iglicą się nie przejmuj. Powietrze dla tej lampki to otworek o średnicy ok4-5mm (musisz poeksperymentować z średnicą)w tulejce założonej na dyszę.
Pozdrawiam.
Ps. Życzę powodzenia w konwersji.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#20
(26-11-2013, 16:27)spiromax napisał(a): Dysza od 500 dla zasilania spirytem prawdopodobnie jeszcze będzie za mała , ale możesz spróbować iglicą się nie przejmuj. Powietrze dla tej lampki to otworek o średnicy ok4-5mm (musisz poeksperymentować z średnicą)w tulejce założonej na dyszę.
Pozdrawiam.
Ps. Życzę powodzenia w konwersji.

... Będzie za mała? teraz ma około 0,30 czyli w tej chwili jest 3 razy większa niż wymyśliła fabryka w 1938 roku..

A do jakiej średnicy rozwiercasz dysze w lampach typu 500 skoro normalnie maja one około 0,30 ? Nie mają one chyba 1mm ?
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości