Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hasag no 102 od sąsiada - pomoc przy renowacji
#41
Rastuch, nie chciałbym być pesymistą, ale moim zdaniem nie należy się nastawiać na szybkie uruchomienie tego sprzętu. Nawet jeśli zbiornik będzie ok, to musisz wymienić uszczelkę zaworu pompki (najlepiej viton lub specjalna guma), a do tego trzeba mieć czym go odkręcić - kształt jest dość nietypowy. Nie wiadomo też, czy w parowniku jest dysza i igła.

Odnośnie czyszczenia, uważam że piaskowanie będzie bardzo dobre. Ważne, żeby bardzo dokładnie oczyścić też wnętrze zbiornika, malutkie drobinki rdzy szybko mogą zatkać dyszę i problem gotowy.
#42
Swoją drogą na razie możesz sobie siatkę darować - jak już doprowadzisz lampę do etapu odpalania, to do testów można odpalić bez siatki (ale przy zdjętym szkle). Powodzenia oraz gratulacje z okazji nadchodzącego potomka :] Jak się trafi jeszcze w tym roku, to będzie rówieśnik/czka mojej córy Smile
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#43
Klucz do odkręcenia zaworu dorobisz z kawałka stalowej rurki w której pilnikiem wypiłujesz odpowiedni rowek - jak zajrzysz do wnętrza pompki będziesz wiedział o co chodzi (odkręcenie gwintów na sucho - jest praktycznie prawie niemożliwe- trzeba tam czegoś nalać i odmoczyć. Po raz kolejny kłania się cola albo inny odrdzewiacz. To samo z innymi gwintami.

Ja u siebie te gumki do zaworu wycinam ze zwykłej dętki od roweru i działa zawsze, Bardzo dobry będzie twardy silikon albo nawet teflon
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#44
Nie mam pompki Tongue
#45
(02-11-2013, 23:54)rastuch napisał(a): Nie mam pompki Tongue

Nie masz tłoczka w pompce, ale masz cylinder na dnie którego powinien być zawór.
#46
Informacje z frontu

Zabrałem się dziś za czyszczenie.
Najpierw prozaicznie ustami dmuchnąłem w miejsce pompki i usłyszałem niepokojący syk.
Potem wsadziłem na chwile ja do piaskarki chcąc potwierdzić me niepokoje
Po 5 sekundach pracy wyszło takie coś
[Obrazek: IMG_9463.JPG]

Przez awarie sprężarki prace przerwano.
Szykuje się wspawanie denka.
Zobaczymy co jeszcze piasek odkryje Smile
#47
Nie zapowiada się ciekawie ...
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#48
Rastuch, a jak wyglądają boki zbiornika??
Jeśli dno jest tak zjedzone, to nie wykluczone, że i boki też Sad
#49
Boki wstępnie zacząłem piaskować ale sprężarka kaput i nie skończyłem. Wyglądają raczej lepiej ale zobaczymy.
#50
Na szczęście denko to nie jest straszny problem, bo go nie widać jak stoi na półce Smile jako eksponat muzealny.

Da się to załatać najlepiej wstawiając całe nowe na stare po wyobleniu na tokarce - i wlutowaniu na krawędziach, niestety naprawa zaczyna być "ciekawa" i przez to mocno kosztowna i pracochłonna. A lampa będzie coraz mniej oryginalna... Jak pisali poprzednicy ścianki są ważniejsze bo je trudniej łatać.
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości