Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lampa PHOEBUS szukam dyszy i pręta ze środka
#1
Wpadła mi w łapki lampa PHOEBUS ALE NIEZNANY MODEL ZE SZKŁEM JENAer SUPRAXGLAS.
Wygląda z kształtu jak PHOEBUS 635 ta przedwojenna chyba.
W dyszy tkwi zablokowany włosek/drucik a na końcu pręta regulacyjnego go nie ma, pewnie się zakleszczył i urwał.
Ktoś ma pomysł jak ja uruchomić? łeb dyszy to 9mm a gwint jakby 7mm i mały skok.
czy na końcu tego centralnego pręta w środku rury musi być ten drucik - na oko jakieś 0.3mm? na dyszy jest wybita literka R innych danych czy tabliczki nie ma. Poza tym lampa da się odpucować. Jest dość znękana losem. No nie ma tego górnego talerzyka/odbłyśnika? na szczycie.
Korpus mosiężny, niklowany chyba.
Może ktoś ma pomysł jak j reanimować? Bo ten cienki włosek na końcu to nie moja liga. A może ktoś by sie podjął jej naprawy? tylko, że stan zbiornika dość marny.
a czy ten pręcik da się wylutować? i skąd go nachochrać, jaką ma średnicę?? to co wystawało było miękkie i podczas próby wyciągnięcia pęsetą się urwało.
Czy może mieć 0.17mm jak w lampie Hasag??

Borato


Załączone pliki Miniatury
   
#2
foto lampy by się przydało
Viribus unitis
#3
Zamówiłem dysze od petromaxa i pasowały , z iglicą bez szans ale lampa paliła chwilkę bo koszulka sie uszkodziła podczas testów i pod spodem niespodzianka, tulejka z gwintem a po zmierzeniu w środku suwmiaqrką wyszło ok. 25mm ale skoku nie mogę zmierzyć. Czy to miejsce na ten brenner? Bo colemany nic takiego nie miały no ale były na benzynę (te 2 które opisywałem)
Ktoś ma pomysł co tam sie wkręca?
Pozdrawiam Mariusz
   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości