Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manometr Petromax HK 500, uszkodzony ?
#1
Witajcie,
odkopałem swoją lampę po paru latach, nie dużo używana można powiedzieć, że nowa. Niestety przestał działać manometr, w ogóle nic nie pokazuje. Lampa szczelna. Rozebrałem go, jest tam tylko blaszka wskazówka i cięgna, nie widać uszkodzeń, czy to w ogóle jest naprawialne ? Jeżeli tak to proszę o pomoc ew. sugestie. Sprawdziłem, nowy kosztuje 120zł z mosiądzu.
#2
ta blaszka to rurka Bourdona ,pod wplywem cisnienia się rozszerza i systemem cięgien wskazuje wartość ciśnienia ,daj sobie spoko z manometrem,przy dużym i tak zadziała zabezpieczenie
Viribus unitis
#3
Smile 
Dziękuję ...
Jak tak dobrze nam idzie Smile to podpowiedz proszę (już długo nie używałem lampy) jakie alternatywne bezpieczne paliwo można zastosować do lampy. Kiedyś kupiłem 2 butelki oryginału i niestety trzeba będzie pomyśleć o zakupie paliwa.
#4
ogólnie na naszym forum ,chwalą sobie paliwo Toisanne z castoramy czy jakiegoś innego marketu budowlanego ale czekamy na drugie wypowiedzi - temat jak rzeka
Viribus unitis
#5
(11-03-2022, 17:54)nemo napisał(a): ogólnie na naszym forum ,chwalą sobie paliwo Toisanne z castoramy czy jakiegoś innego marketu budowlanego ale czekamy na drugie wypowiedzi - temat jak rzeka
A, widzisz. Mam takie paliwo do piecyka Zibro ... czyli można spokojnie stosować, sprawdzone ?
Dziękuję za pomoc ... Rolleyes


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości