Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ksiazka o lampach
#1
Przyszla w koncu po dwóch tygodniach długo oczekiwana ksiazka, zamówienie było realizowane tak długo bo książka była specjalnie dla mnie drukowana, wydawnictwo nie ma książek na stanie w magazynie, tylko jeżeli jest zamówienie to zalacza maszyne i drukuje, na początku byłem troche rozczarowany bo cienka, ale po przeczytaniu kilku rozdzialow zmieniłem zdanie, wszystko ladnie opisane, tak wiec wiedza się poglebila. Mam tez kilka pytan do autora które sobie zapisałem i w piątek na goraco zaraz po przyjeździe na zlot go przepytam. Czy ktoś z was ma vapaluxa E41 z manometrem? I jeszcze kilka fotek z książki...


Załączone pliki Miniatury
               
#2
No to teraz jesteś ekspertem od Lamp Vapalux i Bialldin, z wszystkimi pytaniami będziemy się zwracać do ciebie.

Bardzo fajna książka, pamiętam wspominałeś o niej.
#3
Tak, tylko ze po przeczytaniu tej książki mam więcej pytan jak odpowiedzi... Pierwsza uwaga to dopiero teraz zauwazylem ze manometr jest jednocześnie korkiem wlewu paliwa, mój E41 jest składakiem czyli galeryjka i daszek jest z E41 natomiast zbiorniczek jest z Vapaluxa 300, czyli ze zmodyfikowanej wersji z 1942 roku. Mysle ze na wojnie był to czesty proceder, tak samo jest z Petromaxami 2827 które tez sa totalnymi składakami, ostatni egzemplarz który mi się trafil jest w miare kompletny dla swojego okresu.
#4
No tak tak jak na wojnie wszystko się może zdarzyć, ludzi łatano to lampy i inny sprzet też - aby był zadany do działania Smile
#5
No i w końcu doczekałem się wielu odpowiedzi na moje pytania, Ian cierpliwie udzielal odpowiedzi, tlumaczyl i oczywiście zaopatrzyl mnie w pare gadzetow. Przede wszystkim w końcu powiedział jaka farba powinna być uzyta do malowania Vapaluxow. Z farba dobraniem odpowiedniej farby miałem problemy od dłuższego czasu...


Załączone pliki Miniatury
   
#6
No to jaka to jest farba - daszek na pewno emalia a reszta?
#7
To i pewnie wpis w książce sobie sobie załatwiłeś?
Skype: kogo..
#8
Ian był bardzo zadowolony gdy przyszedłem po wpis, zrobiliśmy z tej okazji kilka fotek Smile
Grzesiek, ta farba jest z B&Q, nazywa się Plastikote, Medium Grey Gloss. Plastikote to jest chyba nazwa producenta, jutro pojde do B&Q i kupie. Tak przy okazji ze dwie lampy pokazane na fotkach w książce sa malowane wlasnie przez Iana ta farba a wygladaja jak oryginalne wojenne.
#9
A to niespodzianka w B&Q, tego bym się niespodziewał. Sprawdziłem na szybko i jest to:

PLASTIKOTE FST DRY ENML AEROSOL SMKE GRY a producentem jest PLASTIKOTE LTD. Jest to jak widać emalia w spray-u, sprzedaż akurat tego koloru jest bardzo mała więc nie wiem czy akurat w swoim sklepie w okolicy go dostaniesz, trzeba szukać w wiekszych sklepach B&Q bo być może został wycofany i zastąpiony inną szybkoschnąca emalia - trzeba pytać więc o zamiennik.
#10
Grzesiek, nie strasz mnie, zaraz ide do sklepu, jest 200 metrow ode mnie, jak nie będzie to możesz mi zalatwic?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości