Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Petromax CP 500 - zagadnienia techniczne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jeżeli mogę się dołączyć: naprawiłem masę lamp, i w sumie tylko w dwóch przypadkach wymieniłem uszczelki ołowiane - na prawdę są bardzo trwałe - nawet mając 50 lat i więcej dalej trzymają po wielokrotnym rozkręcaniu i skręcaniu ze względu na swoją plastyczność. Twoja uszczelka wydaje się zewnętrznie zmasakrowana, ale to też o niczym nie świadczy...
Zdarzają się szczotki druciane z cienkim włosiem (np. mosiężne, ale i stalowe)- też świetnie nadają się to czyszczenia dysz - ale tu ostrożnie, żeby nie rozkalibrować.
Jeżeli po rozgrzaniu z dyszy "sikała" ciekła nafta, to oznacza, że w środku parownika była za mała temperatura do powstania gazu. Albo za krótko grzałeś, albo masz parownik do czyszczenia. Problem też może leżeć w samym paliwie - kupiłem kiedyś naftę, w sumie to olej do lamp naftowych i miałem podobny problem.
który element to parownik?

podaj numer części, żeby było łatwiej...
(17-08-2020, 20:02)kal800 napisał(a): [ -> ]który element to parownik?

podaj numer części, żeby było łatwiej...

Wg rysunku to część nr 152

[attachment=4445]
Do odpalenia szybkiego podgrzewacza nie potrzeba wcale tak wysokiego ciśnienia ,wystarczy kilka razy podpompować by zaczął dzialać .Potem można zwiekszyć ciśnienie po zapłonie siatki.Spróbuj odpalić lampe po podgrzaniu denaturatem w nerce.Generator musi być solidnie pogrzany by nastąpiło zgazowanie paliwa.Mozesz podgrzac generator nawet
2 razy .Jak nie odpali szukaj innych przyczyn,paliwo,zanieczyszczony zbiornik starym paliwem (najczęściej).Nie zniechęcaj się by jakieś 100 częsci lampy pokonało Twój wysiłek.
Stron: 1 2