Lampy Ciśnieniowe

Pełna wersja: Kuchenka benzynowa firmy Polsport
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Kolego KoGo nie uraziłeś mnie dzięki za sugestię co do tego palnika reszta tej kuchenki poza tym dziwnym osadem na palniku nie nosi śladu użytkowania nie będziemy się sprzeczać o taki drobiazg.Alenstein masz rację większość młodych ludzi nie wie że coś takiego jak kuchenki i inny sprzęt sportowy był produkowany w naszym kraju przy obecnym zalewie chińskiego badziewia nikt o tym nie pamięta.Tego typu kuchenki i inne wynalazki poprzedniego wieku trafią w ręce entuzjastów takich jak my bo nikt inny nie jest zainteresowany ich używaniem mając obecne kuchenki gazowe oraz lampy elektryczne itp przedmioty.
Nikt się nie sprzecza Smile Po prostu prowadzimy konstruktywną dyskusję Smile

Dla zainteresowanych ewentualnym zakupem podobnego sprzętu:

http://allegro.pl/kuchenka-turystyczna-p...32392.html
Cena trochę za wysoka za swoją kuchenkę dałem 50 zł
To grzech było jej nie kupić - cena była dobra.
Taką kuchenkę można było kupić właśnie w okolicach roku 2016-2017 w Helu na wyprzedaży AMW. Też wtedy taką kupiłem, wręcz identyczną. Mimo, że nowa i nigdy nie używana to czas w niej zrobił swoje. Teraz zacząłem ją używać i po dość krótkim czasie okazało się, że jest nieszczelność przy zaworze regulującym dopływ benzyny i oprócz palnika pali się jeszcze mały ogień przy rzeczonym zaworze. Czy ktoś wie jak to naprawić? Gdzieś w necie znalazłem informację, że analogiczny problem w radzieckim prymusie ktoś naprawiał poprzez wymianę oringu, pytanie, czy tu naprawia się to w ten sam sposób?
Gratuluję zakupu i polecam jako sprzęt użytkowy. Mam takie dwie ( jedną nieużywaną ). Dwa lata to kłącze używałem w Białowieży. Jest tylko mały problem : uszczelka przy pokrętle może być niesprawna.
pierwszy sposób - taśmę teflonową przesmarować wysokotemperaturowym silikonem, nawinąć, odczekać 24 h , dokręcić i heja!
Drugi - kupić np. w Korei oryginalną uszczelkę grafitową.
Serdecznie pozdrawiam
Nadal mam problem z tą kuchenką. Z wyciekiem paliwa poradziłem sobie w ten sposób, że kupiłem uszczelkę wysokotemperaturową średnicy 6mm, silikon wysokotemperaturowy i po rozkręceniu, wyczyszczeniu założyłem nową uszczelkę i uzupełniłem całość tym silikonem.
Radość niestety trwała krótko, bo jedynie przez jedno użycie.Teraz jest tak, że mimo kręcenia pokrętłem regulacji w lewo/prawo paliwo nie jest podawane i kuchenka po prostu nie działa.
Czy ktoś wie jak można to naprawić? Ew. czy jest gdzieś jeszcze serwis takich kuchenek? Zastanawiam się jednak czy w ogóle warto się z tym mocować, to co mnie przy tej myśli trzyma to fakt, że to egzemplarz praktycznie w stanie fabrycznym (mimo, że ma ponad 40 lat), bo podobne kuchenki benzynowe na Aliexpress można uświadczyć za 150-160 PLN i zakładam, że one raczej będą działać Smile
Stron: 1 2