Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renowacja Petromax Rapid 2827
#1
Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem. Kupiłem niedawno na giełdzie Petromaxa Rapid 2827 w stanie niemalże idealnym. Chciałem go odrestaurowac i wskrzesic do życia. Czy ma ktoś jakiś sprawdzony tutorial renowacji czy w przypadku 2827 mogę się wzorowac na http://light.papo-art.com/tech-n-info/Pe...ntent.html , który znalazłem w innym wątku. Brakuje mi tylko manometru i chyba kompletu nowych uszczelek, póki co nie wiem gdzie to zdobyc. Pozdrawiam.
#2
Wrzuć jakieś zdjęcia swojej lampy to będzie można powiedzieć coś więcej.
Części możesz kupić na pelam.de lub hytta.de
Tutorial z linku może być, w końcu 829 to bardzo podobna lampa, w zasadzie różni się tylko wielkością, więc trzeba wziąć poprawkę ustawiając szczelinę pomiędzy dyszą a rurką mieszalnika.
#3
Proszę bardzo


Załączone pliki Miniatury
               
#4
No no. Ładna sztuka - zdrowa.
Skype: kogo..
#5
A ile za nią dałeś, jeśli to nie tajemnica??
#6
Po targach 120zł. Na podanych stronkach rzeczywiście jest dużo cześci, ale lampa 2827 oznaczona jest HK200, a takiego symbolu nie ma. Czy któryś z podanych na niemieckich stronach można traktowac jako odpowiednik/zamiennik?
#7
Musisz szukać części do 250tki. Przy okazji zalecałbym zakup szkła - szkoda byłoby zniszczyć oryginalne.
Uważaj też na wajchę od podgrzewacza, bo one bardzo łatwo rozsypują się w drobny mak.
#8
Dzięki wielkie za wskazówki, jak tylko znajdę trochę czasu to zagłębię się w literaturę i zamówię potrzebne części. Manometr od 250tki też będzie pasował?
#9
Nie, musisz szukać do 2827 manometru. W tej cenie to naprawdę okazyjka ładna, nawet bez manometru - gratulacje!
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#10
(04-06-2014, 17:34)diver0101 napisał(a): Manometr od 250tki też będzie pasował?

Współcześnie nie montuje się już zewnętrznych manometrów, tylko są one zintegrowane z nakrętką wlewu.
Tak, jak pisał Michał, jeśli chodzi o działanie lampy, to manometr nie jest wymagany. Jeśli masz uszczelniony otwór po starym manometrze, nie trzeba się nim martwić. Jak zależy Ci na kontrolowaniu ciśnienia, to możesz kupić współczesny w nakrętce, ale nie będzie to super wyglądać. Na oryginalny manometr od 2827 możesz zapolować na allegro, kupując jakąś zezłomowaną sztukę. To są bardzo popularne lampy.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości