Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bundesmax się grzeje?
#1
No właśnie, jak w temacie. Czytałem w innych postach Wasze spostrzeżenia na ten temat i zauważyłem ten problem (?) u siebie. Po godzinie pracy mój B-MAX jest dość ciepły, łącznie ze zbiornikiem. Po wygaszeniu ceramika i rurka są czerwone. Jednak lampa wydaje mi się dobrze ustawiona, dysza, przepustnica powietrza, nie ma płomieni poza siatką a jednak wydaje mi się, że całość jest zbyt gorąca (newbie impression???). Nad czym mam popracować czy też temat zignorować? Paliwo petromaxowe i skarpeta też.

BR,
Maciek
#2
Tak na szybko. Zbiornik grzać się będzie, szczególnie jak nie ma chłodzenia - nie jest w przewiewnym miejscu.

A co do czerwoności ceramiki i rurki, możesz jakoś zrobić zdjęcie? Bo może to być kłopot zbyt bogatej mieszanki, ale... No właśnie odrobinę czerwonego ja bym zaakceptował, ale nie taki stan, że aż świeci na czerwono to już sygnalizuje problem.
#3
A słychać 'bulgotanie' jak się pali, czy tylko syczenie? Mi się zawsze rozgrzewa brener i jego mocowanie. Kolanko rurki już nie.
Skype: kogo..
#4
Mieszankę ustawiałem dość dokładnie. Bulgotania nie słychać. Syczenie jest ale dość ciche, bo nad tym też pracowałem Smile Czerwony jest brener i mocowanie, kolanko już nie.

BR,
Maciek
#5
To na moje oko jest ok! Ale niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie.
Skype: kogo..
#6
Jak można złapać za zbiornik i trzymać, to jest OK. Jakby się grzało i było czerwone kolanko a lampa wydobywała z siebie dźwięk podobny do silnika odrzutowego, to mogłoby być spalanie wsteczne. Mi się wydaje, że jest OK i nie masz się czym przejmować - w końcu gdzieś te kilkaset stopni musi się rozproszyć - większość idzie w górę konwekcyjnie, ale w dół też sporo przenosi ciśnienie. Nie bez powodu Petromax zaczął montować te blaszki w dole kosza osłaniające zbiornik.
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.
#7
AMEN !!!
#8
Dzięki Smile

BR,
Maciek
#9
blaszka (talerz osłaniający) ma za zadanie osłonic zbiornik lampy
przed rozlutowaniem w momencie pęknięcia siatki gdy płomień
z palnika idzie w dól...
Viribus unitis
#10
tez ostatnio mialem ten problem, chyba o tym pisalem, fajka byla rozzazona do czerwonosci, troche przykrecilem cisnienie I problem sie rozwiazal...


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości