Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Primus Rekord 1 made in USRR
#1
W dniu dzisiejszym w moje ręce wpadła kolejna kuchenka produkcji Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej Primus Rekored 1 z roku 1991 zakupiony w skupie złomu ocaliłem ją od niechybnego przetopienia w hucie.Kuchenka jest nowa nie używana zasmarowana była jeszcze fabrycznie smarem który po wyschnieciu zabezpieczał ja przed zarysowaniami i utlenianiem się mosiądzu.Po oczyszczeniu tej powłoki zostanie jeszcze polerka pastą by kucheneczk świeciła jedyny minus to brak pierścienia na palniku oraz nadpękniety lut na nóżce ale z tym jakoś dam sobie radę.Cena była niewielka bo zaledwie 35zł więc się zlitowałem nad nią i tak niewielka kolekcja powiększyła się o kolejna sztukę.


Załączone pliki Miniatury
               
#2
Identyczna jak moja Lotewska Liesma.Brakujaca oslone palnika dostaniesz bez problemu ,bo wszystkie czesci pasuja od Primusa No1 .Jezeli nie w polsce to w Pelamie de.
Pozdrawiam.
#3
W dniu dzisiejszym kuchenka została wyczyszczona nóżka podlutowana.Pierwsza próba odpalenia jej na benzynie nie powiodła się więc zainwestowałem w olej parafinowy do lamp naftowych.Na tym specyfiku odpaliła po pierwszym podlaniu spirytusu brakującą osłone palnika przełożyłem z Bata pasuje bez problemu.Jesli któryś z kolegów trafi na giełdzie staroci na pierscień osłaniający palnik to z chęcia odkupie go by mieć komplet.


Załączone pliki Miniatury
               


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości