Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siatka - Noname HK400-500 (pochodzenie - Indie)
#1
Z uwagi na niepowodzenia z siatkami: Anchor, Butterfly oraz Buttonfly postanowiłem poszukać innych źródeł i tak natrafiłem na źródło w Indiach. Na szczęście sprzedający miał opcje testową (2 siatki oraz 2+2 skórki do tłoczka) taką też nabyłem. No i po mniej więcej 12 dniach przesyłka dochodzi.
I tak, co mogę powiedzieć na tą chwilę o tej produkcji...

- daje światło o dosyć intensywnym białym zabarwieniu ale nadal przyjemne dla oka
- trwałość - za wcześnie aby o tym pisać
- wielkość po wypaleniu - na tyle duża aby nie pojawiały się płomienie okalające siatkę
- kolor po wypaleniu - w przeciwieństwie do innych posiadanych wcześniej siatek te mają delikatny kolor żółty; mało istotne dla generowanego światła, ale może dla kogoś jest to ważne ze względów estetycznych Wink

Testy trwają i jak narazie są obiecujące. Big Grin


Załączone pliki Miniatury
       
#2
Hej, podeślij linka do Hindusa Wink

BR,
Maciek
#3
Ja kupowałem w tej aukcji. Koszt to 5$.
http://www.ebay.pl/itm/290865902693?ssPa...1497.l2648

Ale tak jak pisałem, ja wybrałem opcje testową. Sprzedający też ma jeszcze inną opcję 'STANDARD' za 20$ (z przesyłką) i ona jest dostępna w linku:
http://www.ebay.pl/itm/GAS-MANTLE-400-50...43afd6b160
#4
THX Smile

BR,
Maciek
#5
A tak wygląda siatka po wypaleniu.
W kolejności: siatka z indii, butterfly, petromax (ta z dawnych lat).


Załączone pliki Miniatury
           
#6
Po przepaleniu przez 2-3h siatka wydaj się być obiecująca Big Grin
Jeszcze czekam na siatki Liberty. Jak je dostanę i porównam wtedy będę kupował większą ilość.
#7
Pierwsze niepokojące objawy. Siatka się rozwaliła. Odpadła urywając się przy brennerze.
Zaznaczam, że lampa stała nieruchomo, więc żadnych wstrąsów nie było.
Zaczynam się martwić, że twałość tej siatki jest bardzo wątpliwa. Jeszcze mam jedną i na tej sprawdzę.
#8
Niestety nie polecam tej siatki. Nie wytrzymała więcej niż 15-18h świecenia (oczywiście z dopompowywaniem w między czasie ale lampa stała stabilnie na podłodze).


Załączone pliki Miniatury
           
#9
W/w postać sietki załatwiła mi szkło. Z uwagi na przerwy w siatcie płomienie o znacznej temepraturze zmatowiły mi szkło.
Tym bardziej siatka nie jest przeze mnie polecana.

Jednak każdy może wedle własnej woli takową przetestować (link do akukcji wpoście #3). Może ja zbyt impulsywny jestem i pompując generuję zbyt duże wibraje. Wink
#10
Szkoda szkła. Z drugiej strony dzięki twoim "badaniom" mamy rzetelną informację o siatkach dostępnych na rynku, których gdzie indziej ze świeczką szukać...
Skype: kogo..


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości