Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przerobka na spirytus.
#1
Koledzy postanowilem przerobic moja 523/500cp na spirytus. Zakupilem w pelamie zestaw zainstalowalem i dupa! Lampa rozebrana na czesci potraktowana acetonem,zlozona w parownik zgodnie z instrukcja umiejscowilem cala zalaczona siateczke kostka miedzy fajke zmieniona dysza na pelamowska ! Cisnienie 1 atm paliwo denaturat . Odpala bez problemu, ale pulsacyjnie przygasa ,przerwy sa rownierz slyszalne .Regulacja sruba w kostce nic nie daje. najjasniej swieci w polozeniu 3/4 wkrecone -zalecane polowa otworu ! zwiekszanie cisnienia do 2 atm tez nic nie zmienia .To nie ta sama lampa a mialo byc tak fajnie! mial ktos podobny przypadek ? Gdzie szukac bledu?
Pozdrawiam Szekla.
#2
Spiromax ma największe osiągnięcia w dziedzinie zmiany paliwa w lampach
ciśnieniowych , na pewno pomoże w tym temacie.....
Viribus unitis
#3
(15-04-2014, 13:56)nemo napisał(a): Spiromax ma największe osiągnięcia w dziedzinie zmiany paliwa w lampach
ciśnieniowych , na pewno pomoże w tym temacie.....
Witaj! Zanim rzucilem pytanie na ogolnym szukalem porady u Spiromaxa i Tyrella wykonalem co zaproponowali ale nie dalo to rezultatu. Pozostaje po Swietach telefon do Pelamu ! Mila Pani Sandra Walther zapyta technikow o przyczyne ale czy znaja odpowiedz jestem sceptyczny? Lampa na nafcie chodzila jak burza i tak ma byc na spirytusie !
Pozdrawiam.
#4
Sprawdź rozmiar/kaliber dyszy którą masz wkręconą(powinna mieć otwór o średnicy 0,4mm). Oczyść dokładnie z nagaru wnętrze parownika z uwzględnieniem helisy. Zbiornik może mieć mikro nieszczelność przy wlutowanym zespole rapida (miałem taki przypadek). Powiedz o jakiej powierzchni/rozmiarach włożyłeś siatkę zwiększającą parowanie? Może spirol chrzczony wodą (śmigus dyn... nadchodziSmile)? Nie panikuj będzie jasno jak na nafcie.
Pozdrawiam świątecznie.
Dymogeneratory Smok >>> Helica
#5
(16-04-2014, 20:35)spiromax napisał(a): Sprawdź rozmiar/kaliber dyszy którą masz wkręconą(powinna mieć otwór o średnicy 0,4mm). Oczyść dokładnie z nagaru wnętrze parownika z uwzględnieniem helisy. Zbiornik może mieć mikro nieszczelność przy wlutowanym zespole rapida (miałem taki przypadek). Powiedz o jakiej powierzchni/rozmiarach włożyłeś siatkę zwiększającą parowanie? Może spirol chrzczony wodą (śmigus dyn... nadchodziSmile)? Nie panikuj będzie jasno jak na nafcie.
Pozdrawiam świątecznie.
Dysza orginalna Pelamowska dolaczona w zestawie .Rapida jak ci pisalem ta lampa nie posiada. Siatke wlozylem cala chociaz sugerowano w razie trudnosci o obciecie nadmiaru Wlazlo bez trudu bey luzu ale spirytus sika strumieniem wiec jest wszystko okey ! Nieszczelnosci sprawdzam Lecksuchsprey wynik negatywny. Nie mam mozliwosci sprawdzeniasrednicy przyslanej dyszy napis byl 500 ale podobno Technicy je przerabiaja rozmawialem z chyba" Szefowa" Pelamu Sandra Walther zobaczymy co dalej .Wracam do DE w niedziele a od wtorku zadaje pytania w Pelamie
Pozdrawiam Jacek
#6
(16-04-2014, 21:17)szekla napisał(a):
(16-04-2014, 20:35)spiromax napisał(a): Sprawdź rozmiar/kaliber dyszy którą masz wkręconą(powinna mieć otwór o średnicy 0,4mm). Oczyść dokładnie z nagaru wnętrze parownika z uwzględnieniem helisy. Zbiornik może mieć mikro nieszczelność przy wlutowanym zespole rapida (miałem taki przypadek). Powiedz o jakiej powierzchni/rozmiarach włożyłeś siatkę zwiększającą parowanie? Może spirol chrzczony wodą (śmigus dyn... nadchodziSmile)? Nie panikuj będzie jasno jak na nafcie.
Pozdrawiam świątecznie.
Dysza orginalna Pelamowska dolaczona w zestawie .Rapida jak ci pisalem ta lampa nie posiada. Siatke wlozylem cala chociaz sugerowano w razie trudnosci o obciecie nadmiaru Wlazlo bez trudu bey luzu ale spirytus sika strumieniem wiec jest wszystko okey ! Nieszczelnosci sprawdzam Lecksuchsprey wynik negatywny. Nie mam mozliwosci sprawdzeniasrednicy przyslanej dyszy napis byl 500 ale podobno Technicy je przerabiaja rozmawialem z chyba" Szefowa" Pelamu Sandra Walther zobaczymy co dalej .Wracam do DE w niedziele a od wtorku zadaje pytania w Pelamie
Pozdrawiam Jacek
uff! A to Ci niespodzianka. zakupiłem w dobrej wierze polski denaturat nie denatural!!! W myśl "cudze chwalicie swego nie znacie" a co się okazało funkcjonowanie lampy na tym paliwie nie jest możliwe. Za poradą Spiromaxa wypróbowałem niemiecki KLAX- Brennspiritus. I lampa dostała życia. A już chciałem reklamować w Pelamie. Kto by przypuszczał że oryginalny denaturat jest takiej kiepskiej jakości. Mam jeszcze do wypróbowania przegon dobrej jakości powiedzcie jakiego paliwa Wy używacie. Pozdrawiam Szekla.
#7
Ja zauważyłem, że denaturat dostępny w Polsce do rozgrzewania parownika to nie za dobry wybór.
Tak więc jakoś mnie nie dziwi to co napisałeś.
#8
(17-04-2014, 18:30)CZ@rek napisał(a): Ja zauważyłem, że denaturat dostępny w Polsce do rozgrzewania parownika to nie za dobry wybór.
Tak więc jakoś mnie nie dziwi to co napisałeś.

No dobrze ale jaka mam w PL alternatywe? Myslalem ze denaturat jest okey!Co oprocz rektyfikowanego albo przegonu spełnia moje oczekiwania.Prosze o podpowiedz .Pozdrawiam.Szekla
#9
Jedynie spirytus reaktyfikowany, ale to nieekonomiczne wyjście Wink
Zdecydowanie lepiej ten spirytus użyć do dezynfekcji wewnętrznej niż do rozpalania czegokolwiek Big Grin
#10
(17-04-2014, 19:21)CZ@rek napisał(a): Jedynie spirytus reaktyfikowany, ale to nieekonomiczne wyjście Wink
Zdecydowanie lepiej ten spirytus użyć do dezynfekcji wewnętrznej niż do rozpalania czegokolwiek Big Grin
Fakt .! narazie mam opcje spirytusu z DE .Ale na dluzsza mete ?
Musze zapytac Tyrella na czym bazuje? Mimo wszystko jestem "zniesmaczony" jakoscia naszego denaturatu.
Pozdrawiam Jacek


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości