Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przerobka na spirytus.
#21
(19-04-2014, 07:59)CZ@rek napisał(a): Też mam maszynkę na spiryt, ale nie pojadę nad polskie morze bez kuchenki benzynowej. Kupienie denaturatu jest baaardzo trudne.
Witaj Cz@rku ! Trudne jest kupienie denaturatu spelniajacego Nasze wymagania, a nie jagodowego "gowna"co widac ze spirytusem ma malo wspolnego! Raz, pewnie malo w nim "cukru w cukrze" a jagody mula parownik .Konwersja na spirytus miala pozwolic na uzywanie lampy zima w domu i to byl moj cel przewodni (Palenie lampy bez glupich komentarzy od plci odmiennej).Wracam w lipcu i ponowie poszukiwania odpowiedniego paliwa Nasz nowy kolega" Zeglarz" dal dobre namiary na takowe.
Pozdrawiam Swiatecznie.
#22
Moje lampki na spirytus działają najlepiej na izopropanolu albo spirytusowych wynalazkach do "kominków" domowych. Denaturat? gdyby zawierał czysty alkohol też by sie palił ale ma zazwyczaj za dużo wody
serwisploterow.myds.me - jeśli potrzebujesz naprawić coś na pograniczu elektroniki, automatyki, łączności odezwij się prywatnie Idea
#23
A ja mam pytanko do Kolegów, jak z perspektywy czasu, oceniacie przeróbkę na spirytus ?
Warto było ? Używacie częściej niż nafty ?
#24
Ot, co bardzo dobre pytanie, też mnie to nurtuje.

Dodatkowo chciałbym się spytać, czy przerabialiście nowsze lampy, takie które po prostu są do pracy np. Px BW, czy te starsze z waszej kolekcji o większej wartości i "sentymencie".
#25
Praktycznie po pierwszej konwersji leciwego Px 926 na spirol nie używam/nie palę lamp na paliwo naftowe. Lampy z mojej kolekcji prze-konwertowane i palone naprzemiennie w zależności od sytuacji i mojego widzimisięRolleyes to dzisiejsze Px-y ale także starsze jak Px 827,Px 828, Aidy, oraz takie staruszki jak Px 821 table, Px Wermacht, Tilley X246, czy amerykański Mill-Spec.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory Smok >>> Helica


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości