Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wytrawianie aluminium
#1
Mam teraz taki oto temat, ale do końca nie jestem pewny czy moja koncepcja jest prawidłowa.

Jest sobie element mosiężny, do którego 'przyspawało' się aluminium. Chciał bym z niego usunąć aluminium chemicznie. Zdjęcie mechaniczne pozostawiam jako ostateczność.
Czy są środki chemiczne, które wytrawią mi aluminium ale pozostawią nietknięty mosiądz??
#2
NAOH, roztwór wodny, nasycony w temp.pokojowej.
#3
Dzięki HANS.
Sprawdzę więc takie podejście jak tylko kupię NaOH - już namierzony sklep w stolicy.
#4
W reakcji będzie Ci się wydzielał wodór. Uważaj, żeby Ci się z lampy sterowiec nie zrobił. Tongue
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#5
Spokojnie.
Część będzie wykręcowna z lampy, nie mówiąc już o wygaszonym ogniu w promieniu 50m Big Grin

Ale o lampie-sterowcu nie myślałem. Brzmi kusząco.
#6
Mój brat kiedyś łapał wodór z reakcji NaOH i aluminium do balonów. Nie pamiętam do czego miało to mu służyć, w każdym bądź razie skończyło się na ich podpalaniu. Huk eksplozji kilkukrotnie przewyższał znane mi fajerwerki hukowe. Smile
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#7
Oby z ta latajaca lampa nie wyszlo jak ze sterowcem Hindenburga Big Grin
#8
(15-03-2014, 20:04)Shelton napisał(a): Mój brat kiedyś łapał wodór z reakcji NaOH i aluminium do balonów. Nie pamiętam do czego miało to mu służyć, w każdym bądź razie skończyło się na ich podpalaniu. Huk eksplozji kilkukrotnie przewyższał znane mi fajerwerki hukowe. Smile

Coś mi świta,
Jeszcze w podstawówce na chemii chyba było, że mieszanka wybuchowa to 2 częscie wodoru 1 tlenu. W innych wodór już nie jest tak wybuchowy.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości