Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monument men...
#1
Bylem dzis w kinie na kolejnym filmie o II wojnie zrobionym przez Amerykanow. Polski tytul jest bodajze Obroncy Skarbow. Mi sie podobal, pokazano 2 obrazy z polskich zbiorow, Dama z Lasiczka Leonarda i Portret Mlodzienca Rafaella, przynajmniej ja je rozpoznalem bo w filmie nie wspomniano ze przed wojna nalezaly do Polski, na koniec pokazano slynne zdjecie odbierania skradzionych Polsce zbiorow przez zolnierzy II Korpusu. Jednak co mnie najbardziej uderzylo to lampy cisnieniowe... Od ladowania w Normandi przez caly film sa one wlasciwie jednym z glownych bohaterow, film dzieje sie albo w nocy albo w kopalniach wiec Clooney i inni ciagle maja na podoredziu jakas lampe, z poczatku myslalem ze eksploatuja jedna, pozniej zauwazylem ze jest chyba Petromax, na pewno Coleman i ktorys z typow Hasaga. I tylko dla tego warto bylo isc do kinaSmile A tak na powaznie to film zrobiony dobrze a trzeba wam wiedziec ze jako czlonek grupy rekonstrukcyjnej(na uchodztwie) jestem uczulony na detale umundurowania i wyposazenia w filmachSmile
#2
Ja jako kinomaniak (choć bez przesadyzmu) mam ten film na oku. A co do lamp ciśnieniowych, to w jakim filmie bym ich nie widział, zawsze pracują bezdźwięcznie. Bohater/ka trzyma zapaloną przed sobą i lampa chodzi cicho, jak na baterie. Smile Niedawno w jednym filmie widziałem zapalonego Colemana, który palił się nieregularnie, jakby do wewnątrz knota wsadzili, a w dodatku ktoś by na niego lekko dmuchał powodując 'falowanie' płomienia.
Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś ty ze mną. Blask twój i ciepło twoje mnie pocieszają.
#3
Dźwięk tych lamp tylko wybrani słyszą Wink ci co je palili i oczyma ayobraźni Smile
Skype: kogo..
#4
Jakbdziecie mieli okazje obejrzyjcie filmSmile
#5
Obrejrzałem Smile Lampa na lampie, aż miło popatrzeć Smile

BR,
Maciek
#6
Zupełnie zapomniałem o tym filmie Smile
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"
#7
A ja obejrzalem nastepny "Lekka kawaleria" angielski o walkach w czasie I wojny swiatowej pomiedzy Angolami I Turkami. W filmie tez roi sie od lamp. Czy one na pewno byly uzywane w czasie I ws?

Aha, film jest na youtubieSmile Generalnie malo znany epizod z czasow Iws.
#8
Kilka fotek z filmu:


                                       
"The smell, you know that gasoline smell, the whole hill. Smelled like … victory"


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości